Zvezda prošla dalje, ali nije prekinula prokletstvo: Crveno-beli u 3. kolu kvalifikacija LŠ čekaju Kopenhagen!

31.07.2019

15:28

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su bili bolji u dvomeču od Helsinkija ukupnim rezultatom 3:2. Crveno-beli su uspeli da sačuvaju kapital iz Beograda, ali nisu uspeli da slave u Finskoj pošto je Helsinki u finišu stigao do "pobedonosnog" gola 2:1.

Nismo mnogo videli od Crvene zvezde u prvom poluvremenu, bila je konkretnija, ali sve je stalo u nekoliko polu šansi, bez ozbiljnijih prilika.

Helsinki jeste zaigrao bolje nego u Beogradu, bio je znatno agresivniji,  ali očigledna je bila razlika u kvalitetu. Marin je vukao crveno-bele napred, ali je posle prvog poluvremena koje je bilo za zaborav na semaforu je pisalo 0:0.

A onda, šok na startu drugog poluvremena! Helsinki je iz prve šanse na meču postigao pogodak preko kapitena Dalstroma, međutim, nije Zvezda dugo čekala na izjednačenje, nepunih 10 minuta.

Posle fenomenalne asistencije Marka Marina, lopta je došla do Jovančića, a ovaj uz malo sreće savladao Rudakova. Ovaj gol je smirio fudbalere Helsinkija, ponestalo je agresivnosti, a crveno-beli su diktirali tempo utakmice.

Međutim, u nadoknadi vremena Helsinki stiže do gola preko Riskija, koji nije dozvolio Zvezdi da prekine crni niz na severu Evrope i da posle 33 godine slavi u Skandinaviji.

Zvezda će u trećem kolu igrati najverovatnije protiv Kopenhagena, koji je u prvom susretu savladao TNS u Velsu sa 2:0, a revanš počinje od 19.45.

Kraj utakmice! Helsinki - Crvena zvezda 2:1

92. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Helsinki ipak stiže do pobede! Riski za 2:1.

85. minut - Plušansa za Zvezdu koju je kreirao Ivanić!

80. minut - Utakmica je ušla u mirniji tok, fudbaleri Helsinkija posustali....

74. minut -  Umesto Jevtovića u igri je Mirko Ivanić!

70. minut - Zvezda kontroliše utakmicu!

63. minut - Sjajna prilika za Zvezdu ponovo na inicijativu Marka Marina, ovog puta bez realizacije!

56. minut - GOOOOOOOOOOOL! Jovančić izjednačuje! Sjajan pas Marina, lakše se diše!

50. minut - Fudbaler Helsinkija je naleteo na Borjana! Nastaviće goman Zvezde meč, iako je start bio nezgodan!

46. minut - GOOOOOOOOL za Helsinki! Najgori mogući početak drugog poluvremena! Kapiten Helsinkija pogađa! Dalstrom siguran!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA Helsinki - Crvena zvezda 0:0

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

43. minut - Helsinki je u par navrata pokušao da pripreti, ali bez konkretne ideje!

40. minut - Tarasov je imao odličnu zamisao, poslao je loptu do Riskija, a u poslednjim trenucima reagovao je Srđan Babić izbacivši loptu iz kaznenog prostora.

35. minut - Zvezda ne dozvoljava Helsinkiju da ozbiljnije pripreti!

32. minut - Povuka je Zvezda napred, Marin je stvorio poziciju za šut, ali fudbaleri Helsinkija pristižu u poslednjem trenutku i blokiraju šut!

28. minut - Nezgodan šut Šonesija, siguran Borjan!

23. minut - Dobar centaršut Marina, saigrači se nisu dobro snašli! Zvezda kontroliše ritam utakmice!

19. minut - Nova šansa za Zvezdu! Napadaju crveno-beli, realizacija ponovo izostala!

15. minut - Oštar start nad Marinom koji je izveo slobodan udarac, bez veće opasnosti za golmana Helsinkija.

RepublikaFoto: FK Crvena zvezda
Podrška Branku Jovičiću koji se oporavlja od operacije

12. minut - Šansa za Zvezdu! Dobro je centrirao Rodić, Ben na pravom mestu, ali je izostala realizacija!

9. minut - Iz dobre pozicije šutirao je Dalstrom, ali preko gola.

7. minut - Početno odmeravanje snaga, nema ozbiljnijih akcija i prilika. Neoprezan start Bena!

1. minut - Utakmica je počela!

17.36 Zagrevanje startne postave crveno-belih.

17.20 Dolaze i prve "delije" na tribinu, pod policijskom pratnjom.  Oko 300 priistalica crveno-belih je stiglo u Helsinki. Sve je mirno.

Ovako je izgledao dolazak najvatrenijih pristalica crveno-belih.

Evo sastava timova.

Helsinki: Rudakov – Rafinja, O'Šenesi, Obilor, Alho – Para Sinistera, Kairinen – Mensah, Dalstrom, Riski – Tarasov.

Zvezda: Borjan – Rodić, Milunović, Babić, Stojković – Kanjas, Jovančić – Ben, Marin, Jevtović – Boaći.

Izabranici Vladana Milojevića u prvoj utakmici u Beogradu slavili su sa 2:0 i veliki su favoriti da prođu u narednu fazu elitnog fudbalskog takmičenja.

Pobednik ovog dvomeča u trećem kolu igraće najverovatnije protiv Kopenhagena, koji je u prvom susretu savladao TNS u Velsu sa 2:0.