A, sada BATE: Zvezda protutnjala Ivanjicom!

09.09.2017

18:48

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Ivanjici ekipu Javora 2:0 u meču 8. kola Superlige Srbije.

RepublikaFoto: crvenazvezdafk.com
Slavlje fudbalera Zvezde u Ivanjici

Golove za crveno-bele postigli su Rikardinjo u 15. i Mičel Donald u 26. minutu.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 19 bodova uz meč manje. Javor je pretposlednji sa samo četiri boda.

Crveno-beli su dobrom igrom najavili meč 1. kola Lige Evropa protiv BATE Borisova, koji je na programu 14. septembra u Beogradu.

Zvezda je od početka meča krenula agresivno, a povela je u 15. minutu. Rikardinjo je predivnim golom sa oko 25 metara zatresao mrežu domaćeg tima. Ovo je bio prvi gol Brazilca u crveno-belom dresu.

Zvezda je na 2:0 povisila u 26. minutu. Donald je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara bio precizan.

Javor je posle primljenog gola zaigrao angažovanije, a Milović je u 35. minutu bio neprecizan. Uzvratila je Zvezda preko Srnića, koji je šutirao preko prečke. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme je počeo u nešto sporijem ritmu, a prvu šansu imao je Javor u 59. minutu. Eliomar je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara šutirao tik iznad stative.

Zvezda je u 63. minutu imala dve šanse preko Srnića i Pešića, ali je Đogatović bio siguran na golu.

Zvezda je do kraja utakmice zadržala vođstvo i zasluženo je stigla do pobede.