Velšani se više tukli, nego igrali fudbal – Partizan slavio na početku evropske avanture!

25.07.2019

17:00 >> 19:48

Fudbaleri Partizana savladali su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope ekipu Konahsa sa 1:0. Pred nešto više oko tri hiljade gledalaca, crno-beli su do gola stigli preko Aleksandra Šćekića u 62. minutu.

RepublikaFoto: printscreen/Twitter/Connah's Quay Nomads FC
Konahs - Partizan

U prvom poluvremenu smo gledali ono što se očekivalo i pre utakmice. Konahs se branio sa svim igračima na svojoj polovini, dok je crno-belima prepuštena terenska inicijativa. Na kraju, posle četrdeset i pet minuta, Partizan je imao jedanaest šuteva na gol golmana Brasa, dok su domaćini jedva stigli do jednog udarca na gol.

Najbolju priliku za gol propustili su štoper Pavlović u 19. minutu i krilo Ivanović u 44. minutu. Posle toga, videli smo prve čarke na terenu i žute kartone koje su dobili Insal i Zoran Tošić. Kraj prvog dela igre, obeležila je još jedna svađa, ovoga puta u glavnoj ulozi su bili kapiteni. Opet je reagovao sudija Očenaš koji je pokazao žuti Horanu i Stojkoviću.

Već na poluvremenu, videli smo prvu izmenu u redovima crno-belih jer je Ožegović zamenio Sadika. Partizan je odmah krenuo ofanzivno, ali su šutevi Zdjelara i Ivanovića bili zamalo ne precizni.

Partizan je dobru igru konačno krunisao u 62. minutu utakmice. Sjajno je Zoran Tošić pronašao Aleksandra Ščekića, a Crnogorac je dočekao loptu na volej sa desetak metara i matirao Brasa.

Do kraja utakmice, domaća ekipa je imala najbolju priliku na utakmici, ali bez posledica.

Pobednik ovog dvomeča, u trećem kolu će se sastati sa boljim iz duela Malatija - Olimpija Ljubljana. Prvi susret ove dve ekipe u Turskoj je završen remijem 2:2.

Revanš se igra za sedam dana na stadionu Partizana od 21 čas.

TOK UTAKMICE:

KRAJ UTAKMICE: KONAHS 0:1 PARTIZAN

90.minut - Opasna prilika za domaćina, ali na sreću bez posledica.

86. minut - Ritam utakmice je opao, izgleda da svi čekaju kraj utakmice

82. minut - Velika gužva pred golom Partizana, nezgodan pad Aleksandra Šćekića nakon jednog duela

73.minut - Mladi Filip Stevanović menja Đorđa Ivanovića

71.minut - Centaršut Šćekića,udarac glavom Ivanovića, ali ponovo lopta pravo u golmana Brasa

69. minut - Novi korner za crno-bele, deveti po redu. Posle kornera, Tošić šutira pravo u golmana Brasa

62. minut - GOOOOOL! Šćekić! Sjajno ga je pronašao Zoran Tošić, a visoki Crnogorac dočekao je loptu na volej sa desetak metara i matirao Brasa!

59.minut - Posle kornera, udarac Zdjelara, ali pravo u golmana Brasa

54.minut - Centaršut Tošića, udarac glavom Ožegovića preko gola

51.minut - Sedmi korner za crno-bele, ali bez pogotka i dalje

47.minut - Odlična prilika za Partizan, ali golman Bras brani udarac Ivanovića

Na poluvremenu, prva izmena u redovima Partizana, Ognjen Ožegović menja Umara Sadika. Konahs sa istih jedanaest na terenu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0!

45+4.minut - Ponovo se zakuvalo na terenu, u glavnoj ulozi kapiteni ekipa. Sudija Očenaš prekida raspravu i pokazuje žute kartone Vladimiru Stojkoviću i Džordžu Horanu

*Četiri minuta je nadoknada prvog poluvremena

45.minut - Prve čarke na terenu, žuti kartoni za Insala i Tošića

44.minut - Udarac glavom Ivanovića, Bras boksuje preko prečke u korner

43.minut - Smanjen intezitet meča, dva faula Šćekića

38.minut - Prva šansa za Konahs, izboren je korner posle kojeg Stojković lako hvata loptu

34.minut - Devet šuteva Partizana do sada, sa druge strane kapiten Stojković bez posla

29.minut - Problem za domaćina, golman Konahsa ima problem sa kolenom, lekarska ekipa je na terenu

26.minut - Četiri kornera zaredom za Partizan. Gol "visi u vazduhu"

*Na poluvremenu, Molde 0:0 Čukarički

19.minut - Pavlović ponovo u ulozi napadača, ali golman domaćina beleži intervenciju. Posle kornera, bez opasnosti po gol Brasa

18. minut - Mogla je ovo da bude dobra prilika za crno-bele, ali je Sadik skinuo loptu sa noge Bojanu Ostojiću

* Pobednik ovog dvomeča će se u trećem kolu sastati sa boljim iz duela Olimpija Ljubljana(Slovenija) - Malatija(Turska)

13. minut - Oštar start nad levim bekom Uroševićem. Žuti karton dobija Vulfi.

12.minut - Treća prilika za Partizan, Sadik šutira pored gola

9. minut - Nakon prodora Pavlovića, usledio je udarac Zdjelara koji je prebacio stadion

* Glavni sudija ovog susreta je Slovak, Mihal Očenaš

6.minut - Dobra akcija fudbalera Partizana, udarac Tošića levom nogom pored gola

1.minut - Utakmica je počela

19.25 - Partizanova pobeda nad Rilom od 8:0 u revanš utakmici na stadionu Partizana je najubedljiviji trijumf u istoriji kvalifikacija za Ligu šampiona!

19.15 - Partizanu ovo nije prvi "megdan" protiv nekog velškog kluba, dok je Konahs takođe imao prilike da igra sa jednim srpskim klubom. Crno - beli su igrali protiv Rila u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona u sezoni 2009/2010 i tada su prošli dalje ukupnim rezultatom 12:0. Sa druge strane, Konahs se susreo sa Vojvodinom u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope u sezoni 2016/2017. Tim iz Novog Sada je na kraju slavio ukupnim rezultatom 3:1

19.05 - Ekipa Konahs Kveja je u prvom kolu kvalifikacija izbacila iznenadno škotski Kilmarnok ukupnim rezultatom 3:2. U prvom susretu u Velsu bilo je 1:2 u korist gostiju, dok je u revanšu na stadionu Ragbi Park, Konahs slavio sa 2:0

19.00 - Sastavi:

Konahs (4-5-1): Bras - Dizni, Horan, Holms, Roberts - Pul, Oven, Vajld, Moris, Vulfi - Insal.

Klupa: Grin, Bakare, Farkuharson, Herison, Hervud, Vir. Trener: Endru Morison.

Partizan (4-2-3-1): Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Sadik.

Klupa: Stevanović, Brežančić, Lutovac, Ožegović, Smiljanić, Stevanović, Vujačić. Trener: Savo Milošević.