Zvezda igrala dovoljno za pobedu i naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona: DELIJE POZDRAVILE MIHU I KUZMIĆA!

16.07.2019

20:46 >> 20:41

Fudbaleri Crvene zvezde su očekivano slavili na svojoj "Marakani" protiv litvanske Suduve u kvalifikacijama za Ligu šampiona - 2:1.

FK Crvena zvezda

Najbolji mogući početak meča za domaću ekipu. Ričmon Boaći je na asistenciju Bena zatresao mrežu gostiju već u četvrtom minutu, zakucavši loptu u mrežu za 1:0.

Dugo je meč bio u praznom hodu. Bez šansi, iako je bilo očigledno da su crveno-beli bolji tim. Kontre Litvancima nisu polazile za nogom, iako su u prvi mah delovale ubitačno ali im je lopta ostajala iza leđa.

"Delije" su u prvom delu susreta pozdravile i pružile podršku i Siniši Mihajloviću i Ognjenju Kuzmiću.

Zvanični podatak kaže da je na tribinama bilo 23.751 čovek, a većina njih je doživela erupciju oduševljenja kada je Marko Marin pogodio za 2:0 u 29. minutu meča.

Na početku drugog poluvremena crveni karton za Marka Gobeljića koji je nespretnim startom polomio nogu Slabickasu.

U 76. minutu, mađarski sudija Adam Farkaš nije pokazao na belu tačku posle pada Filipa Stojkovića u kaznenom prostoru Suduve.

Golman Milan Borjan je ceo meč "statirao", nije morao ni jednom da interveniše i "vadi kestenje iz vatre" uz napomenu da je pred kraj meča Suduva pogodila prečku preko Josipa Tadića.

U 89. minutu Rodić je imao sjajan solo prodor. Golman Suduve, Kardum, je izbacio lotu na nogu Bena koji je snažno "tukao" ali je lopta pogodila prečku.

Ipak već u dubokoj sudijskoj nadoknadi gosti smanjuju prednost na 2:1 preko Topčagića.

Beogradska ekipa u narednom kolu kvalifikacija igra protiv Helsinkija.

TOK MEČA:

KRAJ

95. minut: GOOOOOL: Suduva smanjuje prednost preko Topčagića - 2:1

90. minut: Utakmica je produžena šest minuta

86. minut: Suduva pred kraj meča pogađa prečku preko Jospia Tadića

80. minut: Zvanična informacija, na "Markani" je 23.751 čovek

76. minut: Sjajna transformacija Zvezde iz odbrane u napad. Filip Stojković je pao u kaznenom prostoru Suduve, ali mađarski sudija odmahuje rukom da nema penala

68. minut: Mirko Ivanić propušta fenomenalnu priliku

60. minut: Gobeljić dobija crveni karton. Marko je Slabickasu polomio nogu nespretnim startom. Rućna scena, a delije su protivničkog igrača nagradili aplauzom

52. minut: Delije su se transparentom oprostile i od Vujadina Savića koji je napusti Marakanu

Delije

48. minut: Boaći je zapretio! Snažan udarac koji je završio pored stative

46. minut: Nastavaka utakmice. Treneri na poluvremenu nisu menjali početne sastave

I poluvreme

45. minut: Dobra igra crveno-belih u prvom poluvremenu - 2:0

38. minut: Sjajan trk Boaćija koji pogađa stativu

33. minut: Posle podrške Siniši Mihajloviću, na red je došala i pesma za Ognjena Kuzmića koji je imao saobraćajnu nesreću

Podrška Ognjenu Kuzmiću

29. minut: GOOOOL: Sjajnu akciju Crvene zvezde golom je krunisao Marko Marin

25. minut: Javnost u Srbiji je potresena vešću iz Italije, da se legenda Siniša Mihajlović suočava sa leukemijom. Delije su mu posvetile pesmu i transpšarent podrške: "Rodio si se znajući samo za život, živeo si samo za pobede", uz pesmu "ooo, pobedi Siniša"

Transparent podrške

14. minut: Marko Marin je proigrao Bena koji je pokušao da pronađe nekoga od saigrača u kaznenom prostoru gostiju, međutim bilo bi bolje da je gađao ka golu

10. minut: Mirno posle gola. Borba se svodi između dva šesnaesterca

4. minut: GOOOOL: Najbolji mogući početak za domaću ekipu. U poslednje vreme osporavani Ričmond Boaći je pogodio mrežu protivnika za 1:0 posle sjajne asistencije Bena

1. minut: Utakmica je počela

Stadion: Rajko Mitić (Beograd), Sudija: Adam Farkaš (Mađarska)

20.40 - Očekuje se da stadion bude solidno popunjen pa će na premijeri u novoj sezoni Zvezdu gledati oko 25 do 30 hiljada navijača.

20.30 - Crveno-beli i Suduva su igrali i prošle godine, samo u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Ekipa Vladana Milojevića je u oba meča slavila, najpre na Marakani 3:0, a potom u Litvaniji 0:2

20.20 - Crvena zvezda je sklopila saradnju sa udruženjem osoba sa invalidietom. Prilaz istočnoj tribini je prilagođen, a crveno-beli su navijačima sa invaliditetom poklonili ulaznice za meč

20.10 - Pisali smo o tome da Vladan Milojević ne može da računa na određene igrače večeras, a više o tome možete pročitati OVDE

20.00 - Poznati su sastavi oba tima,

ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić - Jovičić, Jovančić - Marin, Ivanić, Ben - Boaći.

SUDUVA: Kardum - Švrljuga, Kerla, Jankauskas, Živanović, Slavickas - Čađenović, Golubickas, Verbickas - Gotal i Topčagić