Amerikanke odbranile tron, pao evropski prvak!

07.07.2019

17:26

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država savladala je Holandiju u finalu Prventva sveta za žene i tako odbranila titulu osvojenu pre četiri godine.

RepublikaFoto: fifa.com
Amjerikanke odbranile tron

Amerikanke su u sjajnom finalu slavile protiv evropskih šampionki 2:0.

Amerikankama je ovo četvrta titula svetskog šampiona (1991, 1999, 2015, 2019.) druga vezana.

Briljirala je u prvom poluvremenu golman Holandije Sari van Venedal, pa se na gol čekalo do 61. minuta.

Prošlo je tačno sat vremena igre kada je Stefani van der Grat u pokušaju da spreči Aleks Morgan da dođe do lopte nespretno visko podignutom nogom potkačila i rivalku i tako skrivila penal. Hladnokrvna Megan Rapino sigurno je izvela udarac sa 11 metara i donela svojoj reprezentaciji prednost.

I kao da su samo to čekale, osam minuta kasnije Amerikanke su još jednom "uzele meru" Holanđankama. Rouz Lavel sama je istrčala kontru i odlično šutirala sa dvadesetak metara za 2:0.

Veliko finale je u Lionu pratilo 57.900 navijača.