Mesiju za rođendan, prva pobeda Argentine za četvrtfinale Kopa Amerika!

24.06.2019

07:14

Reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Kopa Amerika, savladavši u poslednjem kolu grupe B Katar sa 2:0.

Lionel Mesi

Argentini je ovo bila prva pobeda na ovogodišnjem turniru, dovoljno da "gaučosi" zauzmu drugo mesto u svojoj grupi, i prođu među najboljih osam zajedno sa Kolumbijom.

Argentinci su uz dosta sreće stigli do prednosti, u četvrtom minutu je Lautaro Martinez iskoristio pogrešno dodavanje u odbrani Katara i postigao prvi gol na meču.

Pobedu je osam minuta pre kraja, pogotkom nakon solo prodora potvdio Serhio Aguero.

Kolumbija je grupnu fazu završila sa maksimalnim učinkom od devet bodova, a na poslednjoj utakmici sa Paragvajom, igrala je rezervna postava.

Ipak, Kolumbijci su upisali i treći trijumf, zaslugom Gustava Kueljara, koji je u 31. minutu savladao golmana Paragvajaca.

I Paragvaj još uvek ima šansu da prođe u četvrtfinale, kao jedan od dve najbolje trećeplasirane selekcije, a sve će zavisiti od raspleta u grupi C.