Tuča, drama i pobeda Šapca nad Zvezdom za istorijsku titulu!

05.06.2019

20:17

Vaterpolisti Šapca su novi šampioni Srbije, pošto su sa 2-1 u seriji savladali Crvenu zvezdu. U odlučujućem meču u Šapcu, domaći vaterpolisti uspeli su da posle drame i velike borbe dođu do istorijske titule – 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3)

RepublikaFoto: facebook.com/crvenazvezdavk/
Vaterpolisti Zvezde

Meč je, između ostalog, obeležila i tuča na tribini u drugoj četvrtini, zbog koje je duel bio prekinut više od petnaest minuta.

Heroj pobede bio je Rogač, koji je na petnaest sekundi do kraja postigao odlučujući gol za veliko slavlje na tribinama.

Vaterpolisti Zvezde su bolje ušli u meč, ali su Šapčani brzo konsolidovali svoje redove i preuzeli vođstvo. Najveća prednost novog šampiona Srbije je iznosila plus 4.

Minut pre kraja meča je Dušan Vasić doneo izjednačenje Zvezdi, međutim na petnaest sekundi do kraja Rogač pogađa za titulu Šapčana.