Skandal u Africi: Sudija odbio da koristi VAR, igrači napustili teren!

01.06.2019

10:40

Fudbaleri Esperanse iz Tunisa šampioni su Afrike pošto su na svom terenu pobedili Kazablanku sa 1:0 u revanšu finala koji je trajao samo sat vremena.

RepublikaFoto: caf
Nezadovoljni u redovima predstavnika Maroka!

Meč je prekinut jer su gosti iz Maroka napustili teren nezadovoljni odlukom sudije da poništi gol zbog ofsajda i jer nije proverio situaciju video tehnologije (VAR).

Domaćin je poveo preko Jusefa Belailija u 41. minutu, a onda je Kazablanki poništen pogodak Ismaila El Hadada u 59. odlukom gambijskog arbitra Bakarija Gasame, što je izazvalo velike proteste svih igrača i stručnog štaba marokanskog tima.

Kada je Gasama preneo da nema nameru da proveri odluku uz pomoć VAR-a, fudbaleri Kazablanke nisu želeli više da igraju i posle pauze od 85 minuta, meč je prekinut.

Prva utakmica je završena remijem 1:1, pa je tako Esperansa odbranila titulu u afričkoj Ligi šampiona.