Ludnica u Seriji A napokon dobila epilog: Milan "izvisio" za Ligu šampiona, Inter u poslednjem momentu uhvatio priključak za elitu!

26.05.2019

20:49

Fudbaleri Intera su uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona pošto su savladali Empoli sa 2:1 na "Đuzepe Meaci". Fudbaleri Milana i Rome nisu uspeli da se plasiraju u elitu, uprkos pobedama u poslednjem kolu italijanske Serije A.

Njangolad doneo LŠ Interu

Do plasmana u elitno klupsko takmičenje došla je i Atalanta koja je takođe stigla do trijumfa u 38. kolu.

Inter je poveo preko Keite, a priliku da dokusuri Empoli imao je Ikardi. On je promašio penal u 61. minutu, a u 76. viđena je drama jer je izjednačio Traore.

Nerešenim rezultatom Empoli bi izborio opstanak, a Milan bi umesto Intera išao u LŠ.

Kao heroj domaćih ispostavio se bivši igrač Rome Rađa Naingolan, koji je doneo pobedu svom timu u 81. minutu.

Roma je, kao i Milan, došla do jalove pobede. Oni su pobedili Parmu sa 2:1 golovima Pelegrinija u 35. i Perotija u 89. minutu.

Milan je pobedio SPAL na gostovanju rezultatom 3:2.

Izabranici Đenara Gatuza poveli su sa 2:0 golovima Čalnaholua i Kesija, ali je domaćin izjednačio preko Vikarija i Faresa. Pobednosni gol bio je delo Kesija, koji je u 64. minutu postavio konačan rezultat sa bele tačke.

Atalanta je istorijsko igranje Lige šampiona izborila pobedom nad Sasuolom, na domaćem terenu, rezultatom 3:1.