(VIDEO) LALE SVE DALJE OD SP: Francuska nadigrala Holandiju, Kipar preokretom šokirao Bosance

31.08.2017

20:44

Fudbaleri Francuske pobedili su na svom terenu ekipu Holandije 4:0 u meču 7. Kola grupe A kvalifikacija za SP 2018.

Radost fudbalera Francuske

Golove za Francusku postigli su Grizman u 14, Lemar u 73. i 88. i Mbape u 91. minutu. Gosti su do 62 minuta igrali sa fudbalerom manje zbog isključenja Strotmana.

Bugarska je na svom terenu pobedila Švedsku 3:2. Domaći su poveli u 12. minutu golom Stanislava Manoleva, a izjednačio je Mikel Lustig u 29. minutu. Novo vodjstvo Bugarskoj doneo je Georgi Kostadinov u 33. minutu, a 11 minuta kasnije izjednačio je Markus Berg. Četvrtu pobedu Bugarskoj u kvalifikacijama obezbedio je Ivajlo Čočev u 79. minutu.

Luksemburg je savladao Belorusiju 1:0.

Švajcarska je na svom terenu u grupi B pobedila Andoru 3:0. Dvostruki strelac bio je Haris Seferović, u 43. i 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Stefan Lihtštajner u 67. minutu. Portugal je ubedljivo savladao Farska ostrva 5:1. Portugal je poveo u trećem minutu lepim golom Kristijana Ronalda "makazicama", a fudbaler Reala udvostručio je vođstvo u 29. minutu iz jedanaesterca. Rogvi Baldvinson smanjio je zaostatak u 38. minutu, a treći gol za Portugal postigao je Karvaljo u 58. minutu.

Treći gol na utakmici Ronaldo je postigao u 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Nelson Oliveira u 84.

Mađarska je bila bolja od Letonije 3:1.

Kipar je na svom terenu posle preokreta pobedio BiH 3:2. BiH je vodila 2:0 golovima Sunjića u 33. i Višće u 44. minutu. Međutim, Kipar je uspeo da preokrene i da golovima Kristofija u 65, Labana u 67. i Sotiruja u 76. minutu dođe do pobede.

Belgija je bila bolja od Gibraltara 9:0. Tri gola postigao je Romelu Lukaku, u 21, 28. i 84. minutu, a tri gola postigao je i Tomas Menije, u 18, 61. i 67. minutu. Golove su postigli još Dris Mertens u 16. minutu, Aksel Vicel u 27. minutu i Eden Azar u 45. minutu. Grčka i Estonija igrale su 0:0.