SVETSKO ČUDO U AMSTERDAMU: Moura u petom minutu nadoknade nokautirao Tadićev Ajaks, Totenhem ide u finale!

08.05.2019

18:30 >> 21:05

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u finale Lige šampiona posle spektakularnog preokreta u Amsterdamu!

Velika borba viđena je u Amsterdamu

Spursi su pobedili Ajaks 3:2 golom Lukasa Moure u poslednjim sekundama nadoknade vremena.

"Kopljanici" su bili jednom nogom u Madridu posle prvih 45 minuta, jer su golovima Matijsa de Lihta i Hakima Zijeha vodili 2:0 i imali ukupno tri gola prednosti.

Međutim, Lukas Mura je postao apsolutni heroj Spursa u drugom poluvremenu, prvo u roku od 204 sekunde poravnava rezultat, a potom u poslednjoj sekundi nadoknade poluvremena kompletira het-trik za put u Madrid!

Totenhem će u finalu LŠ 1. juna u Madridu igrati sa Liverpulom koji je u sredu eliminisao Barselonu impresivnom pobedom od 4:0, nadoknadivši deficit od čak tri gola iz Katalonije.

Utakmica je krenula boljom igrom Ajaksa. Na prvu šansu se čekalo samo četiri minuta. Tadić je sjajno šutirao, ali je Ljoris još bolje odbranio i poslao loptu u korner. Posle udarca iz ugla domaćin je stigao do prednosti. De Lih je bio najviši posle udarca iz ugla i savladao, ovog puta, nemoćnog Francuza.

Ajaks se posle gola povukao, pa je Totenhem vodio igru. Imali su Sparsi ubrzo veliku šansu, ali je Son pogodio stativu. Totenhem je imao još dve prilike preko Sona i Eriksena, ali je Onana bio siguran.

Usledio je nešto mirniji period igre, sve do 31. minuta kada je Tadićev udarac završio tik pored gola.

Ali, samo četiri minuta kasnije, akcija Ajaksa preko Tadića, ovaj ulazi u kazneni prostor rivala, odlično je sačekao Zijeha i poslao mu povratni pas, a Marokanac je sjajno šutirao i zatresao mrežu Uga Ljorisa za 2:0!

Delovalo je da je sve gotovo u ovom polufinalnom duelu, videli smo još dve solidne prilike na obe strane do kraja prvog poluvremena, ali nije bilo promene rezultata, Ajaks je nakon 135 minuta igre imao tri gola prednosti.

Poketino je na poluvremenu napravio izmenu, Ljorente je zamenio očajnog Vanjamu.

Igrali su Sparsi na sve ili ništa u nastavku i to im se ubrzo isplatilo.

To donosi rezultat već u prvih 15 minuta drugog poluvremena, a Moura je iskoristio brojne propuste odbrane Ajaksa.

Brazilac je pokupio jednu loptu ispred kaznenog prostora rivala, sjurio se ka golu koji čuva Onana i matirao golmana Ajaksa za 2:1!

Samo par minuta kasnije, sjajna prilika za Sparse nakon vrlo dobre akcije, Ljorente šutira sa par metara, ali Onana ponovo fantastično interveniše, potom mu Šene smeta da uhvati loptu, to koristi Moura, koji se sjajno snalazi pred golom domaćina i poravnava rezultat!

Domaćin je u nastavku meča opasno pretio iz kontranapada, ali Zijeh nije imao dovoljno sreće, njegova dva sjajna šuta zaustavljaju stativa i Loris.

Kada su svi očekivali poslednji zvižduk glavnog sudije Feliksa Briha i plasman "kopljanika" u prvo finale LŠ posle 23 godine, odbrana Ajaksa je opet kapitulirala.

Jedna dubinska lopta stiže do kaznenog prostora, Ali pronalazi Muru koji stiže do het-trika i postaje heroj "Pevaca".

Usledilo je veliko slavlje gostujućih fudbalera, a na terenu se pojavio i povređeni Hari Kejn koji nije mogao da sakrije svoje oduševljenje.

Totenhem će u finalu 1. juna u Madridu igrati sa Liverpulom koji je u sredu eliminisao Barselonu impresivnom pobedom od 4:0, nadoknadivši deficit od čak tri gola iz Katalonije.

Prvi put posle 11 godina u finalu LŠ će igrati dva engleska kluba, što znači da će Premijer liga sigurno dobiti šampiona Evrope, prvi put od trijumfa Čelsija 2012. godine.

Tok meča mogli ste da pratite na našem sajtu:

98. minut - Kraj meča... Ajaks je probao da stigne do gola, ali nije uspeo, Totenhem je u finalu gde ga čeka Liverpul.

95. minut - GOOOOL - Čudo u Ajaksu, Ali upošljava Mouru, a ovaJ POSTIŽE TREĆI gol na meču.

93. minut - Totenhem je imao šansu posle kornera, ali je Ljorente bio neprecizan ponovo.

91. minut - Dobar napad Ajaksa, ali Vertongen sjajno reaguje i izbacuje loptu u korner,

90. minut - I Ajaks pravi poslednju izmenu, Magaljan menja Van de Beka. Igraće se pet minuta nadoknade.

87. minut - Ogromna šansa Totenhema posle kornera, Ajaks ije imao mnogo sreće. Vertongen je dva puta probao, prvo je pogodio prečku, a onda je Feltman izbacio loptu sa gol linije.

86. minut - Pokušava Son, ali biva izblokiran.

83. minut - Poslednja izmena u Totenhemu, Dejvis ulazi umesto Rouza.

81. minut - Lamela menja indisponiranog Tripijea.

79. minut - Totenhem ima sreće, Zijeh sjajno šutira i pogađa stativu

74. minut - Totenhem ponovo preti. Aldervejreld je posle kornera šutirao glavom, ali pored gola.

70. minut - Opasan napad Ajaksa, ispred Tadića reaguje Tripije i izbacuje loptu u korner. U nastavku akcije velika šansa za Ajaks, ali je Ljoris reagovao u poslednjem trenutku.

67. minut - Nova promena u Ajaksu, Sinkgraven menja Dolberga.

64. minut - Ponovo preti Moura, ovog puta samo korner za goste.

63. minut - Veliku šansu za Ajaks propušta Zijeh posle dodavanja Tadića.

60. minut -Trener Ajaksa odmah reaguje i osvežava tim, izlazi Šene, ulazi Veltman.

58. minut: GOOOOL- Blickrig Totenhema za 2:2. Ponovo strelac Moura, posle pravog karambola u šesnaestercu Ajaksa. Katastrofalno je reagovala odbrana Ajaksa, Onana je skinuo dva zicera Ljorenteu sa nekoliko metara, ali lopta stiže do Lukasa Mure koji postiže drugi gol u roku od četiri minuta i vraća Engleze u život.

55. minut: GOOOOL - Sjajna kontra Totenhema, koju je Moura krunisao golom, Sparsi su ponovo u igri.

53. minut: Velika šansa za Totenhem. Eriksen je sjajno uposlio Alija, ovaj je šutirao, a Onana sjajno odbranio i poslao loptu u korner. Ljorente je okušao sreće posle udarca iz ugla, ali je bio baš neprecizan.

52. minut:  Dobar napad gostiju, ali De Liht izbacuje loptu u korner.

47. minut: Totenhem ima inicijativu, ali bez opasnijih prilika....

I poluvreme

45. minut: Dva minuta sudijske nadoknade

35. minut: GOOOOL - Dušan Tadić je odradio sjajan posao u ovom napadu. Najpre je loptu prosledio na polovinu protivnika pored igrača na leđima, istrčao po levoj strani i onda sačekao Zijeha koji je majstorski šutirao u dalji ugao za 2:0

30. minut: Kakva sreća za engleski tim! Tadić je imao priliku 1na1 krenuo je u levu stranu ali je lopta prohujala pored dalje stative

23. minut: Najozbiljnija šansa da Totenhem dođe do izjednačenja ali je Son blago šutirao. U narednom napadu još jedna dobra akcija Poketinovog tima i snažan udarac

18. minut: Ajaks "veze" po terenu

16. minut: Oštar start, otvorenim đonom Sisoko udara protivnika i dobija žuti karton

6. minut: Son iz soloprodora pogađa stativu, nikoga od njegovih saigrača nije bilo u polju da loptu prosledi u mrežu

5. minut: GOOOOOL: Matijas de Liht sjajno skače posle kornera i trese mrežu Totenhema

3. minut: Tadić je predvodio prvi ozbiljniji napad za domaćina a potom samo minut kasnije Srbin šutirta iskosa sa leve strane ali je Loris uspeo da je odbrani

1. minut: Utakmica je počela