Osma u nizu: Seltik osvojio jubilarnu 50. titulu!

04.05.2019

14:41

Fudbaleri Seltika obezbedili su osmu uzastopnu titulu šampiona Škotske ubedljivom pobedom na gostovanju trećeplasiranom Aberdinu rezultatom 3:0.

Navijači Seltika ponovo imaju razloga za radost

Ekipa Nila Lenona ima 12 bodova više i utakmicu više od Rendžersa, a do kraja sezone su ostala samo dva kola.

Seltik je tako ostao u šansi da stigne do treće "tripl krune" u nizu, pošto su već osvojili Liga kup Škotske.

Gosti su pred 15.000 navijača poveli u 40. minutu preko Mikaela Lustiga, a prednost je udvostručio Jožo Šimunović u osmom minutu drugog poluvremena. Konačan rezultat je dva minuta pre kraja susreta postavio Odson Eduard, na asistenciju Toma Rogića.

Za Seltik je to 50. titula šampiona Škotske, a prvu je osvojio još davne 1893. godine. Klub iz Glazgova u svojoj riznici ima i 38 trofeja osvajača Kupa i 18 Liga kupa, uz jedan trofej u Ligi šampiona, osvojen 1967. godine.