Salah vratio Liverpul na čelo tabele: Čelsi "pao" za dva minuta

14.04.2019

17:42

Fudbaleri Liverpula slavili su na svom stadionu protiv Čelsija u okviru 34. kola Premijer lige.

FK Liverpul

Velika pobeda za "redse", slavili su protiv "plavaca" na svom "Enfildu" sa 2:0 (0:0) i tako se vratili na vrh tabele.

U prvom delu nije bilo golova, ali daleko od toga da nije bilo prilika.

Pripretio je najpre Salah gostima, ali je Kepa bio na visini zadatka, da bi potom usledile dve dobre šanse za Čelsi.

Azar je izlomio Matipa i tukao iz izgledne pozicije, ali je Alison bio odlično postavljen, te je sačuvao mrežu.

Potom je Vilijan sjajno istrčao kontru, tukao je sa ivice kaznenog prostora i to veoma snažno, ali je lopta otišla pored gola koji čuva Alison.

U finišu poluvremena još dve prilike za Liverpul, najpre je Mane tukao iz dobre pozicije, nakon povratnog pasa Salaha, ali je lopta prozujala pored gola Čelsija, da bi u 45. minutu Firmino nakon centaršuta iz slobodnog udarca zakačio loptu, uputio je ka golu rivala, ali je Kepa bio dobro postavljen, te je sačuvao mrežu.