VAR CARUJE U LŠ - Totenhem slavi Sona, Aguero će sanjati "onaj penal", Liverpul siguran!

09.04.2019

20:56 >> 19:51

Odigrane su prve dve utakmice četvrtfinala Lige šampiona. Fudbaleri Liverpula su očekivano slavili nad Portom na "Enfildu" rezultatom 2:0, dok je Totenhem na svom stadionu savladao Mančester Siti sa 1:0.

FK Liverpul

Izuzetno uzbudljivo je bilo i na "Enfildu" i na novom stadionu Totenhema, iako su sve oči bile uprte na meč između Sitija i Totenhema.

Već u 12. minutu Siti je imao priliku da povede. Posle Sterlingovog pokušaja Deni Rouz je loptu zakačio rukom, nenamerno. Lopta je otišla u korner, ali je sudija posle gledanja snimka ipak pokazao na belu tačku.

Ovo je bio jedan od najgore izvedenih penala u karijeri Serhija Aguera. Udarac je bio loš, ali pohvale idu i Lorisu na odbrani.

Totenhem je imao više šansi u prvom delu igre, ali je Siti kontrolisao ritam utakmice tokom većeg dela. Son je zapretio nekoliko puta u drugom poluvremenu, ali nije htela lopta u gol. Kada se činilo da će meč biti završen bez golova, što svakako ljubitelji fudbala nisi priželjkivali, desio se bum na terenu.

Son je izrastao u heroja Totenhema od 79. minuta. On je odličnim udarcem matirao Edersona za 1:0, ali sudija je odlučio da gleda VAR. Posle gledanja snimka Kujpers je odlučio da je gol regularan.

Totenhem - Siti

Liverpul je opravdao ulogu favorita već od 5. minuta.

Mane je prošao po levoj strani, odigrao u kazneni do Fimina koji je uočio Nabija Keitu na ivici šesnaesterca koji je nadmudrio i golmana i fudbalere Porta.

Liverpul je igrao svoju igru, Porto nije uspevao da se organizuje, "redsi" su konstantno napadali i pretili.

Još jedna sjajna akcija Liverpul u 26. minutu je pretvorena u gol, Henderson je poslao idealnu loptu za Aleksandar-Arnolda koji se sjajno ubacio po desnoj strani, on je odmah odigrao paralelu kroz kazneni na drugu stativu do Roberta Firmina kojem nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju.

"Redsi" nisu uspeli da u drugom poluvremenu uvećaju vođstvo uprkos konstantnoj inicijativi, rutinski su odradili posao.

KRAJ UTAKMICA

90. minut - Totenhem bolji od Sitija 1:0, Liverpul rutinski savladao Porto 2:0.

85. minut - Zamalo penal za Porto, imao je Salah sreće, nije kažnjen za neoprezan start.

79. minut - GOOOOOOL! Totenhem prekinuo tajac na novom stadionu. Strelac je Son.

75. minut - Siti drži loptu u svojim nogama već neko vreme, ali ne uspeva da pripreti.

Porto je uspeo da pripreti, Klop napravio prvu izmenu, umesto Manea ušao je Divok Origi.

66. minut - Opao je tempo igre na oba fronta.

59. minut - Veliki hendikep za Totenhem, Hari Kejn ne može da nastavi zbog povrede

51. minut - Son je gađao malo izvan šesnaesterca, ali je Ederson bio spreman na taj udarac i obranio mu šut.

Liverpul uspeo da zatrese gol Porta još jednom, ali posle ofsajda.

46. minut - Nastavljeni su mečevi na "Enfildu" i na "Vajt Hart Lejnu".

45. minut: Poluvreme: Liverpul - Porto 2:0 ; Totenhem - Mančester siti 0:0

40. minut: Kečerski potez Fernandinja nad Kejnom, uspeo je i laktom i šakom da udari protivnika što je naravno iznerviralo Engleza

Duel dvojice igrača

24. minut: Ederson je spasao zicer. Hari Kejn je iskoristio smušenost odbrane Sitija, koja je očekivala da će biti dosuđen faul, ali je Kujpers pustio prednost, Englez je šutirao iz izgledne prilike a Brazilac odbranio

13. minut: Loris je odbranio penal Agueru. Sterling je ulazio u kazneni prostor Totenhema, uklizala su dva igrača domaće ekipe, lopta je pogodila jednog od njih u ruku, a Krujpers je posle odgledanog snimka odlučio da je to penal uz žuti karton Roseu.

Tekst potpisa

7. minut: Totenhem je imao lepu šansu, posle brze akcije. Kroz dva pasa su došli do gola Sitija, ali je Dele Ali sa kapice hvatao volej, lopta odlazi preko gola

5. minut: GOOOOOL - Liverpul vodi golom Keite

1. minut: Utakmice su počele; Liverpul - Porto i Totenhem - Mančester siti