Seltik u 86. minutu srušio Džerardov Rendžers i stigao na korak od titule!

31.03.2019

13:22

Fudbaleri Seltika savladali su posle burne i velike borbe najljućeg rivala Rendžers sa 2:1 i tako se približili novoj tituli šampiona Škotske.

Forest je doneo veliki trijumf Seltiku

Kelti posle 31. odigranog kola imaju 13 bodova više od Džerardovog tima, pa samo čudo može da ih spreči da ne osvoje 50. šampionski pehar.

Kao i uvek i na ovom "Old firmu" je bilo svega. Oštrih duela, crvenih kartona i lepih golova.

Seltik je poveo golom Odsona Eduarda u 27. minutu. Samo četiri minuta kasnije kapiten Seltika Skot Braun isprovocirao je Alfreda Morelosa koji ga je udario laktom, zaradio peti crveni karton u sezoni i tako ostavio svoj tim na cedilu. Džerard se samo uhvatio za glavu.

Ipak, njegov tim sa igračem manje stiže do izjednačenja u 63. minutu nakon solo akcije Kenta. Rendžers se branio, ali nije izdržao da ne primi gol. U 86. minutu Forest postiže gol za Seltik i postavlja konačnih 2:1.