Srpska "veza" nedovoljna za iskusni Šahtjor, Plzenj "okrenuo" Dinamo!

14.02.2019

21:54

Odigrani su svi mečevi šesnaestine finala Lige Evrope. Najzanimljivije je bilo na meču Šahtjor - Ajntraht Frankfurt, ali nažalost nije bilo pobednika. Čelsi i Napoli su opravdali ulogu favorita, a hrvatski Dinamo nije uspeo da slavi u Češkoj iako je imao realne izglede.

Fudbaleri Ajntrahta

Fudbaleri Ajntrahta su imali dosta teškog protivnika već u šesnaestini finala. Šahtjor godinama igra Ligu šampiona i ovom meču je pokazao zavidan kvalitet.

Gosti iz Frankfurta izveli su veoma jak sastav, a zanimljivo među 11 startnih igrača našli su se Filip Kostić, Mijat Gaćinović i Luka Jović.

Srpski Ajntraht je poveo od 7. minuta, Hintereger je strelac posle prekida. Manje od 180 sekundi trajalo je vođstvo nemačkog tima. Marlos postiže gol za Šahtjor iz jedanaesterca.

Fudbaleri Ajntrahta suponovo poveli sa 2:1 u 50. minutu meča zahvaljujući srpskoj vezi Luka Jović - Filip Kostić.

Posle odličnog centaršuta ofanzivca srpske reprezentacije, Kostić je sjajno reagovao i povukao saigrače napred, ali nije se dao Šahtjor.

Šahtjor je uspeo da postigne drugi gol na meču i da time poravna rezultat. Tajson je strelac za ukrajinski sastav.

Dinamo nije uspeo da slavi protiv Viktorije i savladan je u gostima sa 2:1.

Zagrepčani su motivisano ušli u duel sa Viktorijom, kako je vreme odmicalo, domaći su uspostavili kontrolu.

U 36. minutu, Zagrepčani su imali odličnu šansu da povedu, ali je udarac Petkovića sa desetak metara blokirao Hubnik.

Samo pet minuta kasnije Petković se našao u ulozi asistenta i tad spasa za češkog predstavnika nije bilo. Napadač Dinama je sjajno proigrao Olma u 41. minutu, a ovaj na sjajan način savladao golmana.

Igrao se 54. minut, kada je iz brze kontre Plzenj izjednačio, Bogel je centrirao do Pernice, a ovaj sa pet metara neometan savladao Livakovića. U 83. minutu posle kornera Pernica je postavio konačan rezultat 2:1 za Viktoriju.