Dva gola prednosti nije dovoljno protiv Barse: Sevilja sa šesticom ispraćena iz Kupa kralja

30.01.2019

22:29

Prvi meč dva tima završen je pobedom Sevilje 2:0, ipak u drugom susret u Kupu kralja, Barselona je na svom terenu pobedila 6:1.

FK Barselona

Već u 13. minutu penal za domaćina. Mesi je fauliran u kaznenom, pa je to možda razlog što je prepustio Kutinju izvođenje jedanesterca, a možda je time pokazao da Barsa neće prodati Brazilca kako se spekuliše - 1:0.

Sudija Sančez je i na drugoj strani pokazao na penal koji nije realizovao Banega, tačnije Silesen je odbranio.

Rakitić je u 31. minutu duplirao prednost, i tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U drugom delu su se golovi nizali: Kutinjo još jednom, Serđi Roberto, Sančez i naposletku Mesi. Jedini gol za goste postigao je Arana.

Barsa se tako u polufinalu pridružila Valensiji i Betisu.