Mesi prelomio pobedu nad Leganesom - Povreda Dembelea, sjajni Alba - Brajtvajt posle Reala dao gol i Kataloncima

20.01.2019

21:47

Pobeda Barse protiv Leganesa, koji je slavio u prvom duelu ove dve ekipe u Primeri, osvetili su se Katalonci na svom stadionu trijumfom od 3:1 (1:0).

FK Barselona

Luis Suarez najpre propušta dobru priliku u 31. minutu, ali već u narednom napadu Barsa dolazi do prednosti.

Alba pronalazi Dembelea, koji na prvu šalje loptu po zemlji ka golu rivala, pogodila je lopta stativu i odbila se u mrežu Leganesa za 1:0.

Otišlo se na odmor sa tim rezultatom, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku gosti došli do poravnanja.

En Nesiri je ostavio lakši deo posla Brajtvajtu, koji postiže gol za 1:1.

Ipak, u 71. minutu Barsa vraća prednost, Mesi se fantastičnim potezom namestio na udarac na ivici kaznenog prostora rivala, odlično je šutirao, ali je Kueljar uspeo da ukroti njegov udarac, međutim, na odbitak naleće Suarez, koji vraća prednost domaćoj ekipi.

Mogao je Suarez do gola i u 79. minutu, ali je njegov volej udarac nekako uspeo da odbrani golman gostiju.

I onda, sve dileme u sudijskoj nadoknadi otklanja Lionel Mesi, Alba je kombinovao sa Argentincem, koji ekfektno trese mrežu Leganesa za 3:1.

Pobeda Barse, ponovo su na +5 u odnosu na drugoplasirani Atletiko, Leganes 14. sa 22 boda, 24 manje od današnjeg rivala.