Šok u Madridu!

16.01.2019

22:01

Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su nerešeno (3:3) protiv Đirone na domaćem terenu u revanš meču Kupa Španije, ali ispali iz tog takmičenja.

RepublikaFoto: instagram.com/simeone
Dijego Simeone

U prvoj utakmici ovih ekipa u Kataloniji takođe se desio remi, ali od 1:1, pa je Đirona prošla u četvrtfinale Kupa zbog više postignutih golova u gostima od rivala.

Atletiko je poveo preko Nikole Kalinića u 12. minutu, ali se na odmor otišlo nerešenim rezultatom golom Fernandesa.

Apsolutni šok, prvi na utakmici, Madriđani su doživeli na startu drugog poluvremena kada je goste u vođstvo doveo Stuani. Ipak, izabranici Dijega Simeonea su se oporavili i preko Koree i Grizmana uspeli da dođu do prednosti i rezultata koji ih vodi u četvrtfinale.

Stadion Vanda Metropolitano je ipak još jedanput zanemeo, ovog puta u 88. minutu. Sejdu Dumbija se najbolje snašao, matirao Adana i priredio senzaciju izbacivši Atletiko iz Kupa.