PSŽ izgubio trku za jedan trofej - Najjači sastav poražen od Gengana

09.01.2019

22:21

Bordo je uspeo da se plasira u polufinale Liga kupa Francuske pošto je golom Kalua savladao Avr. Domaćin je bio bolji rival, na kraju je zasluženo slavio golom u 70. minutu meča.

Igrao je i Vukašin Jovanović svih 90 minuta.

Veliko iznenađenje je priredila ekipa Gengana. Oni su kao gosti savladali Pari Sen Žermen za koji su igrali najbolji poput Nejmara, Di Marije, Mbapea, Tijaga Silve, Bernata...

Ipak, sastav nije bio dovoljno dobar za Gengan koji je pretio uglavnom iz kontri, branio se na sjajan način i na kraju su imali veliku šansu u 61. minutu da dođu do prednosti preko Tirama koji nije iskoristio penal.

Ipak, samo minut kasnije Nejmar koristi centaršut Munijea, glavom postiže gol za 1:0 i vodio je PSŽ ka polufinalu.

Ipak, prvo Bernat pravi penal u 81. minutu koji koristi Ngbakoto, a u 3. minutu nadoknade meča Kerer zaustavlja nepropisno Tirama koji je ponovo uzeo stvar u svoje ruke, ovoga puta je imao dosta sreće, pogodio je za konačnih 1:2!