(VIDEO) Da li je ovo najluđi autogol ikada?!

28.12.2018

14:20

Fudbaleri Palerma trijumfovali su protiv Askolija sa 3:0 na svom terenu u 17. kolu Serije B. Ovaj duel je obeležila neverovatna greška golmana gostiju Filipa Perućinija. Bez preterivanja najluđi autogol ikada!

RepublikaFoto: youtube.com/Serie BKT Highlights
Golman Filipe Perućini

Naime, igrao se 26. minut utakmice kada je jedan od defanzivaca Askolija vratio loptu svom čuvaru mreže, ovaj je imao vremena da se namesti i prosledi je dalje, ali nije mu uspelo, "malo" se spetljao.

On se pod pristiskom protivničkog poslao loptu u sopstveni gol na groteskan način, što je domaćima donelo prednost.

Do kraja susreta Palermo je postigao još dva pogotka, strelci su bili Ivajilo Čočev i Pržemislav Šiminski. Ceo meč za domaće odigrao je srpski štoper Slobodan Rajković, dok je u sastavu Askolija takođe svih 90 minuta na terenu proveo nekadašnji vezista Partizana Nikola Ninković.