LE: Olimpijakos nokautirao Milan! Rosoneri pali u Pireju, Leverkuzen brojao do 5!

13.12.2018

21:58

Poznati su svi učesnici šesnaestine finala drugog po jačini klupskog takmičenja na starom kontinentu. Najzanimljiviji meč je odigran u Pireju, posle mirnog prvog poluvremena Olimpijakos je zadao veliki udarac Milanu i plasirao se u nokaut fazu Lige Evrope.

Fudbaleri Olimpijakosa

U Pireju se igrao ključni meč večeri, domaćin je držao inicijativu tokom čitavog meča i zasluženo slavio. Došli su crveno-beli do 2:0 preko Sisea i autogolom Zapate, koji se iskupio par minuta kasnije i vratio nadu fudbalerima Milana pošto je bio najviši u skoku i smanjio na 2:1. Ali, sudija pokazuje na belu tačku i Fortunis odvodi Olimpijakos do nokaut faze Lige Evrope. Pored Olimpijakosa iz ove grupe se plasirao Betis.

Fudbaleri Arsenala su očekivano slavili nad Karabagom rezultatom 1:0, ali neočekivano neubedljivo jednim jedinim golom Lakazeta u 17. minutu. Kao drugi iz grupe ide Sporting koji je u poslednjem kolu slavio ubedljivo nad Vorsklom rezultatom 3:0.

Fudbaleri Leverkuzena su demolirali AEK sa 5:1 i tako se sa prve pozicije plasirali u šestaestinu finala. Kao drugi iz grupe idu fudbaleri Ciriha.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba su se kao prvi plassirali u nokaut fazu, a za njima i Fenerbahče.

Zenit za koji igra naš Branislav Ivanović koji nije igrao u poslednjem meču grupne faze Lige Evrope prošao je kao prvi, a za njima i Slavija iz Praga.