ČASNO ISPADANJE ZVEZDE: Crveno-beli pokazali zube Parižanima, ali nisu mogli do čuda

11.12.2018

19:00 >> 21:59

Fudbaleri Pari Sen Žermena su slavili na "Marakani" protiv Crvene zvezde - 1:4

Hitri Mbape, sjajni Nejmar, strpljivi Kavani, pokretač Verati... od prvog minuta su pokazali klasu koju poseduju.

Već u devetom minutu Mbape je ubacio u drugu brzinu, pretrčao Stojkovića, ubacio loptu u pet metara gde je sam bio Edison Kavani koji je zatresao mrežu Milana Borjana.

Velika je verovatnoća da je Milan Pavkov fauliran pre akcije Parižana koja je krunisana pogotkom, ali sudija to nije uočio.

Ekipa Vladana Milojevića je prvi deo susreta igrala u grču.

Drugi gol Zvezda je primila posle majstorije najpre Mbapea, a potom i Nejmara. Francuz je sa polovine terena pronašao Brazilca, stvorivši situaciju tri na tri. Nejmar se kretao ka sredini kaznenog prostora, napravio nekoliko lažnjaka, čime je iz igre izbacio i golmana Borjana a potom povisio prednost na 0:2.

U drugom poluvremenu drugo lice crveno-belih. Borbeno, strastveno, agresivno...nekoliko prilika je domaća ekipa stvorila pre eksplozije na "Marakani" koju je izazvao Gobljeljić koji je zatresao mrežu Bufona za 1:2.

Dobru igru domaće ekipe, presekao je Markinjos koji je postigao novi, treći gol za svoju ekipu. Dok je u sudijskoj nadoknadi Nejmar vratio asistenciju Mbapeu koji je postavio konačan rezultat - 1:4.

Iz grupe C, u nastavak tamičenja plasirali su se PSŽ i Liverpul, Napoli ide u Ligu Evrope, a Zvezda časno ispada.

Tok meča:

90.minut: Četiri minuta produžena utakmica

82. minut: Kavani je oprobao udarac, međutim Borjan nije morao da interveniše

72. minut: GOOOOOL: Nade crveno-belih da bi mogli da pomrse konce Parižanima ugasio je Markinjos koji je postigao pogodak

61. minut: Prva šansa za goste u drugom delu meča, ali je Milan Borjan bio koncentrisan i loptu odbio u polje

56. minut: GOOOOOL: Gobeljić je volej udarcem iskosa gađao prvi ugao i tako matirao Bufona. Pritisak Zvezde od početka drugog dela susreta krunisan na najbolji mogući način

53. minut: Stojković je ubacio loptu ispred gola Bufona, a za nekoliko santimetara je Ben promašio loptu. U sledećem napadu još jedna velika šansa za Zvezdu ali je Bufon odbranio "bockanje" Marina

49. minut: Sudar Simićai Kimpembea. Posle ponovljenog snimka vidi se da se igrač PSŽ-a nije zaustavio posle izbijanja lopte, a nije spustio koleno, pa je igrač u crveno-belom dresu dobro i prošao

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut: Dva minuta sudijske nadonknade

40. minut, GOOOOOL: Nejmar na asistenciju Mbapea 2:0. Francuz je sa polovine terena gurnuo loptu na levu stranu do Brazilca koji je laganim trkom ka središnjem delu kaznenog izbacio igrače Zvezde, a varkom je iz težišta izbacio i Milana Borjana

36. minut: Mohamed Salah dovodi do prednosti Liverpul protiv Napolija. Ukoliko ovako ostane dalje idu PSŽ i ekipa Jirgena Klopa

31. minut: Milan Borjan je uspeo da odbrani mudar udarac Nejmara, a potom je udarac Di Marije prohujao pored stative Zvezdinog gola

28. minut: Pavkov dobija žuti karton

22. minut: Drugi put na meču igrači PSŽ-a traže penal

17. minut: Prvi put od početka meča crveno-beli su proveli nešto duže na polovini gostiju

9. minut,  GOOOOOL: Mbape je ubacio u drugu brzinu, pretrčao igrača Zvezde, Kavaniju je ostao lakši deo posla da zatrese mrežu Borjana. Da li je pre ove kontre bio faul nad Pavkovim ili nije ostaje da se nagađa, ali najvažnije je šta je sudija video

3. minut: Mbape je pao u kaznenom prostoru na blagi kontakt sa Stojkovićem. Francuz je tražio penal ali daleko od toga da je bio

2. minut: Već u prvom minutu korner za Parižane, ali je Di Marija loše izveo. Bez opasnosti po gol Borjana

1. minut: Utakmica je počela