"DOBRA VEST JE DA SAM ŽIV I SLOBODAN": Boris Nadeždin hitno napustio Rusiju!

Svet

03.08.2026

18:49

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Pre toga je proglašen za "stranog agenta", što mu je onemogućilo kandidaturu za javne funkcije.

"DOBRA VEST JE DA SAM ŽIV I SLOBODAN": Boris Nadeždin hitno napustio Rusiju!

Foto: youtube.com/BBC News

Ruski opozicioni političar Boris Nadeždin saopštio je danas da je napustio Rusiju, nekoliko dana nakon što je obustavio kandidaturu za poslanika na parlamentarnim izborima koji će biti održani u septembru.

- Dobra vest je da sam živ i slobodan. Ali, nažalost, ne više u Rusiji - rekao je Nadeždin u video-snimku objavljenom ispred Ajfelovog tornja u Parizu, prenosi "Moskou tajms".

PROČITAJTE JOŠ: PUTIN I SI TRAMPU REKLI - "DA"! Pao najvažniji dogovor godine!

Snimak, objavljen na njegovom Telegram kanalu, usledio je nakon što je Nadeždin u julu kažnjen sa 1.000 rubalja (oko 10 evra) zbog prikazivanja "ekstremističkih" simbola.

Pre toga je proglašen za "stranog agenta", što mu je onemogućilo kandidaturu za javne funkcije.

Za sada nije poznato kada je i na koji način Nadeždin, koji je ranije rekao da mu je zabranjen izlazak iz Rusije, napustio zemlju.

Nadeždin je danas rekao da će sada "sagledati situaciju i odlučiti kako dalje da nastavi život", obećavši da će javnost obaveštavati o svojim budućim planovima.

U intervjuu za portal Meduza prošlog meseca, Nadeždin je rekao da on i njegova porodica razmatraju odlazak iz Rusije zbog sve većeg pritiska vlasti. Iako je izrazio snažnu želju da ostane u zemlji, priznao je da postoji opasnost od zatvorske kazne, što je, kako je rekao, pokušavao da izbegne.

Nadeždin je postao poznat tokom neuspele predsedničke kandidature 2024. godine, kada je pokušao da se suprotstavi predsedniku Rusije Vladimiru Putinu sa antiratnim programom.

Prethodno je, krajem 1990-ih, bio savetnik tadašnjeg premijera Borisa Njemcova, a zatim pomoćnik bivšeg premijera Sergeja Kirijenka, koji je danas zamenik prvog šefa administracije Kremlja.

Nadeždin je bio poslanik u Državnoj dumi od 1999. do 2003. godine, a od 2019. do 2024. obavljao je funkciju odbornika u Moskovskoj oblasti.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO:

Komentari (0)

Loading