ŠOK-POKLON ZA MAĐARSKOG PREMIJERA! Mađar ostao bez reči, svi pričaju o JEDNOM detalju! (FOTO)
Mađar je u najmanju ruku dobio neobičan poklon od pakistanskog premijera.
Foto: Ferenc ISZA / AFP / Profimedia
Premijer Mađarske Peter Mađar je na svom profilu na društvenoj mreži X podelio neobičan poklon koji je dobio iz Pakistana od premijera Šahbaza Šarifa, a usput je šaljivo spomenuo i poklon koje su sve delegacije dobile od Turske nakon NATO samita u Ankari.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan je svim učesnicima NATO samita u Ankari poklonio revolver, a to je spomenuo Mađar kada je podelio fotografiju poklona koji je stigao iz Pakistana.
- Ne daje nam svako revolver. Danas me je u mojoj kancelariji dočekalo prijatno iznenađenje. Dobili smo 90 manga od premijera Pakistana - napisao je Mađar.
PROČITAJTE JOŠ: ERDOGAN ŠOKIRAO LIDERE NATO! Uručio im poklon koji je izazvao NEVERICU i završio u ambasadama pod posebnim procedurama!
Kako je dalje pojasnio premijer Mađarske, poklon je bio izrazito popularan u njegovoj kancelariji.
- Nekoliko sati kasnije, ostalo ih je samo nekoliko. Hvala vam - poručio je Mađar.
Inače, Mađar je ranije danas izjavio u parlamentu da Mađarska više nikada ne sme da pripada samo jednoj političkoj stranci, bilo da je reč o vladajućoj Tisi ili opozicionom Fidesu.
Obraćajući se poslanicima pre početka dnevnog reda, Mađar je ocenio da je bivši premijer Viktor Orban počinio "istorijski greh" time što je, kako je naveo, "podelio zemlju na nacionalni i antinacionalni tabor", preneo je MTI.
On je pozvao poslanike Fidesa i Hrišćansko-demokratske narodne partije (KDNP) da učestvuju u radu parlamenta, iznose argumente i predloge, glasaju i prihvate posledice svojih odluka.
Promo, Tanjug/AP Photo/Denes Erdospete
Tanjug/AP/Denes Erdos
Tanjug/AP Photo/Darko Bandic
Tanjug/AP Photo/Denes Erdos
Tanjug/AP Photo/Darko Bandic
Tanjug/AP Photo/Darko Bandic
Ferenc ISZA / AFP / Profimedia
Ferenc ISZA / AFP / Profimedia
Tanjug/AP Photo/Denes Erdos
PROČITAJTE JOŠ: ŠOK-SNIMAK MAĐARA ZAPALIO MREŽE! Hteo da pošalje političku poruku, a SVI gledaju isti DETALJ! (VIDEO)
Mađar je istakao da je uloga opozicije ustavna obaveza prema biračima koji su joj ukazali poverenje i pozvao opozicione poslanike da poštuju svoje glasače.
Prema njegovim rečima, Mađarskoj su potrebni funkcionalna vlada, odgovorna opozicija i aktivan rad svih izabranih poslanika.
Mađar je poručio da će njegova vlada raditi i za građane koji je podržavaju i za one koji je ne podržavaju.
- Mi predstavljamo stanovnike Budimpešte i sela, mlade i stare, bogate i siromašne, glasače Tise, Naše domovine i Fidesa, jer Mađarska više nikada ne može da pripada jednoj stranci, ni Tisi ni Fidesu. Mađarska je zajednička domovina svih Mađara - zaključio je Mađar.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)