OPET HOROR U BORNU! Militanti oteli veliki broj dece iz osnovne i srednje škole!
Lokalni poslanik Midala Usman Balami ocenio je napad potresnim i pozvao vlasti da hitno reaguju.
Foto: Olympia DE MAISMONT / AFP / Profimedia
Naoružani militanti oteli su nepoznat broj učenika iz osnovne i srednje škole u nigerijskoj severoistočnoj saveznoj državi Borno, saopštili su danas stanovnici.
Naoružani ljudi upali su u školu Musa u oblasti lokalne uprave Askira-Uba oko 9.00 časova ujutru, dok su časovi bili u toku i odveli više učenika, rekao je Ubaidalah Hasan, koji živi blizu škole, prenosi Rojters.
Jedan nastavnik je izjavio za agenciju da su napadači došli na motociklima.
- Iako je deo učenika uspeo da pobegne u žbunje, mogu da kažem da su mnogi odvedeni - rekao je nastavnik.
Foto: Nicolas Réméné / Le Pictorium, LE PICTORIUM / Alamy / Profimedia

Nijedna grupa nije preuzela odgovornost za napad, koji nosi obeležja islamističke militantne grupe Boko Haram.
U 2014. godini Boko Haram je oteo više od 270 devojčica u Čiboku u državi Borno, što je izazvalo globalnu osudu. Od tada u toj saveznoj državi nije zabeležen sličan veliki školski napad.
Naselje Musa nalazi se u blizini šume Sambisa, dugogodišnjeg uporišta islamističkih pobunjenika koji više od decenije vode nasilnu kampanju na severoistoku Nigerije.
Lokalni poslanik Midala Usman Balami ocenio je napad potresnim i pozvao vlasti da hitno reaguju. Uprkos vojnim operacijama, u Bornu i susednim državama i dalje se dešavaju napadi na škole i zajednice, što ukazuje na bezbednosne propuste u ruralnim oblastima.
Masovne otmice naoružanih grupa postale su veliki bezbednosni problem u Nigeriji poslednjih godina, pri čemu su škole česta meta, iako su takvi napadi ređi na severoistoku nego na severozapadu zemlje.
Bonus video
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)