GORE ULICE TEHERANA! Snimci lede krv u žilama! "Vatrena pečurka" nadvila grad i otvorila vrata PAKLA (VIDEO)
Deluje kao da je čitava država u plamenu.
Foto: Tanjug/AP
Iran je na kolenima, tako bar izgleda ovog vikenda, a o Teheranu da ne pričamo.
Apokaliptični prizori stižu danas iz Irana gde je tokom noći pogođeno više rezervoara za naftu.
Snimci "vatrene pečurke" koja se vinula u nebo obišli su svet, a ništa manje se ne govori ni o crnom oblaku koji je "progutao" izlazak sunca u nedelju ujutru, dok je dim i dalje kuljao iz rezervoara u plamenu.
Društvenim mrežama kružio je još jedan, podjednako jeziv snimak, na kojem se vidi kako "vatrena reka" teče ulicama.
Snimak je, veruje se, nastao na severoistoku Teherana, u bulevaru Kušar, udaljenom oko 2 kilometra od jednog od rezervoara koji su pogođeni u izraelskom napadu u subotu uveče.
Iako kruže teorije da je u pitanju zapaljena nafta koja je iz rezervoara tekla ulicama, nema potvrde da su dva događaja povezana, prenosi Telegraf.rs.
Prema državnoj RTV Islamske Republike Iran (IRIB), naftna skladišta u provincijama Teheran i Alborz su napadnuta sinoć.
Iransko ministarstvo zdravlja saopštilo je danas da deca i maloletnici čine najmanje jednu trećinu žrtava u prvoj nedelji tekućeg američko-izraelskog rata protiv Irana.
Ministarstvo je u saopštenju navelo da je 198 žena poginulo, a 1.099 ranjeno.
Statistika pokazuje da je među 198 ubijenih žena ukupno 190 bilo mlađe od 18 godina, a šest je bilo mlađe od 5 godina, prenosi iranska televizija Press.
Pored toga, najmlađa žrtva od svih bila je osmomesečna devojčica, a najstariji je bio 88-godišnji muškarac.
Među povređenima su bile 1.044 žene, od kojih su 584 bile maloletne, a 54 mlađe od pet godina.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Pročitajte i...
BONUS VIDEO:
Komentari (0)