PAO TAJNI DOGOVOR RUSA I UKRAJINACA? Utihnulo na frontu, svi su u šoku! Jasno je kao dan da se nešto dogodilo, muk i u Kremlju!

Svet

29.01.2026

18:03

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Potparol Kremlja Dmitrij Peskov na današnjem je brifingu odbio da komentariše ove navode.

PAO TAJNI DOGOVOR RUSA I UKRAJINACA? Utihnulo na frontu, svi su u šoku! Jasno je kao dan da se nešto dogodilo, muk i u Kremlju!

Foto: Shutterstock/Billion Photos/ AP Julia Demaree Nikhinson/AP Vyacheslav Prokofyev

Šta se ovo dešava od jutros na ukrajinskom frontu?

Vodeći ruski vojni blogeri i ukrajinski Telegram kanali usijali su se od komentara da se nešto važno dogodilo jer nije zabeležen nijedan jedini napad na energetsku infrastrukturu.

Prema navodima koje prenosi The Moscow Times, ruski bloger Vladimir Romanov tvrdi da je ruskim snagama od jutros zabranjeno gađanje bilo kakvih infrastrukturnih objekata u Kijevu, regiji, ali i celoj Ukrajini, prenosi Jutarnji.

Slične informacije stižu i s ukrajinske strane, gde profil Supernova+ piše o postojanju identične naredbe za ukrajinsku vojsku, uz upozorenje da vide da li će se dogovor zaista poštovati na terenu.

Pozadina ovog potencijalnog primirja krije se u trilateralnim razgovorima koji su se prošlog vikenda, uz učestvovanje SAD-a, održali u Abu Dabiju. Glavna tema bila je obustava udara na ukrajinska energetska postrojenja u zamenu za suzdržavanje Kijeva od napada na ruska naftna postrojenja i tankere.

Potparol Kremlja Dmitrij Peskov na današnjem je brifingu odbio da komentariše ove navode. S druge strane, nisu svi uvereni u stabilnost ovog dogovora.

Novinar ukrajinskog kanala Mikolaiv Vanek bio je vrlo jasan u svojoj proceni:

- Ne postoji konačni dogovor između stranaka o prestanku napada. Rusi neće prestati s granatiranjem, a čak i da im se sada da neka vrsta zabrane, to u ovoj fazi neće dugo trajati.

Podsećamo, sličan 30-dnevni moratorijum bio je na snazi i u proleće 2025. godine nakon intervencije Donalda Trampa, međutim tada je propao jer su se obe strane međusobno optuživale za kršenje dogovora.

Zanimljivo je da je predsednik Zelenski sličan predlog izneo još u decembru 2025. godine, ali Kremlj ga je tada glatko odbio.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading