PREVRNUO SE AUTOBUS, NAJMANJE 13 MRTVIH! Vozač prešao u suprotnu traku i zakucao se u TAKSI
U automobilu niko nije preživeo stravičan udar
Foto: Shutterstock/mbeck
Najmanje 13 ljudi je poginulo, a više od 10 je povređeno kada se autobus prevrnuo na auto-putu u centralnom Iranu, javila je danas iranska državna novinska agencija IRNA.
Nesreća se dogodila kasno sinoć kada je autobus udario u centralnu zaštitnu ogradu autoputa, prešao u suprotnu traku i sudario se sa taksijem pre nego što se prevrnuo, saopštila je policija.
Jedanaest putnika autobusa i dve osobe koje su bile u taksiju poginule su u nesreći, dok je šest žena i sedam muškaraca hospitalizovano, preneo je AP.
Iran je među zemljama u kojima u saobraćajnim nesrećama pogine najviše ljudi, sa oko 20.000 smrtnih slučajeva godišnje.
U drugom delu sveta takođe stravična nesreća na putu.
Najmanje 10 osoba je poginulo, a 20 je povređeno nakon što je autobus, koji je prevozio učenike, pao sa litice u ruralnom području na severu Kolumbije, saopštio je lokalni načelnik Andres Hulijan.
On je naveo na platformi X da je autobus putovao iz karipskog grada Tolua za Medeljin nakon školskog izleta, kao i da je prevozio učenike iz srednje škole Antiokenjo.
Hulijan je istakao da su svi bolnički kapaciteti angažovani da bi se pružila pomoć povređenima u nesreći.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)