TERORISTIČKI NAPAD SPREČEN U POSLEDNJI ČAS! Policija na nogama

Republika.rs

Autor:

Svet

13.12.2025

23:10

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Egipćanin podsticao Marokance na pokolj.

TERORISTIČKI NAPAD SPREČEN U POSLEDNJI ČAS! Policija na nogama

Foto: Shutterstock/RikoBest

Pet muškaraca uhapšeno je u Donjoj Bavarskoj u Nemačkoj zbog sumnje da su planirali napad vozilom na jednu od božićnih pijaca. Reč je o trojici državljana Maroka, jednom Egipćaninu i jednom Sirijcu, prenosi Bild.

Istraga je u toku, a prema navodima nemačkih medija, napad je sprečen zahvaljujući dojavi strane obaveštajne službe, koja je na vreme upozorila na ozbiljnu bezbednosnu pretnju. Upravo ta informacija omogućila je bezbednosnim organima da reaguju pre nego što je vozilo moglo namerno da uđe na prostor božićnog marketa.

Osumnjičeni su uhapšeni u okviru pojačanih bezbednosnih mera koje su sprovedene na području Donje Bavarske. Kako se navodi, sumnja se da su planirali napad na jednu od božićnih pijaca, iako za sada nije precizirano na kojoj lokaciji. Detalji o načinu i tačnom planu napada još nisu u potpunosti razjašnjeni.

Identitet strane obaveštajne službe koja je dostavila ključne informacije nije saopšten, ali izvori navode da je njena uloga bila presudna u sprečavanju potencijalnog napada. Zahvaljujući pravovremenoj razmeni podataka, policija je uspela da identifikuje i uhapsi osumnjičene pre nego što je došlo do ugrožavanja građana.

Istraga se nastavlja u saradnji sa međunarodnim partnerima, dok su nemačke vlasti i dalje u visokom stepenu pripravnosti kako bi se sprečile eventualne nove pretnje i očuvala bezbednost tokom prazničnih okupljanja.

Prema dostupnim informacijama, sumnja se da je Egipćanin imao ključnu ulogu u podsticanju ostalih osumnjičenih, posebno državljana Maroka, da izvrše napad.

Bavarski ministar unutrašnjih poslova Joakim Herman potvrdio je da je brzom reakcijom bezbednosnih službi sprečena ozbiljna opasnost.

- Zahvaljujući odličnoj saradnji naših bezbednosnih organa, nekoliko osumnjičenih je uhapšeno u veoma kratkom roku, čime je sprečen potencijalno islamistički motivisan napad u Bavarskoj - rekao je Herman.

On je dodao da će policija, u saradnji sa Kancelarijom javnog tužioca u Minhenu, nastaviti da utvrđuje sve okolnosti i pozadinu planiranog napada.

Izvor: Tanjug/b92.net/Republikna/N.A.

Bonus video: 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading