TRAMP I PUTIN RAZGOVARALI O TOMAHAVCIMA: Otkriveno šta je ruski lider poručio Amerikancu tim povodom

Republika.rs

Autor:

Svet

16.10.2025

20:26

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Prema rečima Ušakova, ruski predsednik je naglasio da ove rakete neće promeniti situaciju na bojnom polju.

TRAMP I PUTIN RAZGOVARALI O TOMAHAVCIMA: Otkriveno šta je ruski lider poručio Amerikancu tim povodom

Foto: / Universal images group / Profimedia, Tanjug/AP Photo/John McDonnell/Alexander Kazakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Tokom telefonskog razgovora između Vladimira Putina i Donalda Trampa, pokrenuto je pitanje mogućih isporuka raketa Tomahavk Ukrajini, rekao je Putinov pomoćnik, Jurij Ušakov.

Prema rečima Ušakova, ruski predsednik je naglasio da ove rakete neće promeniti situaciju na bojnom polju, ali da će isporuke ozbiljno narušiti odnose između Rusije i Sjedinjenih Država.

Odgovarajući na pitanje da li će Tramp odložiti odluku o Tomahavcima do najavljenog sastanka sa Putinom, Ušakov je rekao da američki predsednik namerava da, tokom sutrašnjeg sastanka sa ukrajinskim predsednikom, Volodimirom Zelenskim, uzme u obzir razmatranja koja je Putin izneo.

Podsetimo, Tramp je kazao da će Moskvi reći da, ako se sukob u Ukrajini ne reši, Sjedinjene Države mogu da snabdeju Kijev krstarećim raketama Tomahavk, dometa do 2.500 kilometara

Možda ću reći Putinu: "Gledajte, ako se ovaj rat ne može rešiti, poslaću Ukrajini rakete Tomahavk." - rekao je Tramp.

Zelenski je, pre nekoliko dana, izjavio da će udari raketama Tomahavk, ako budu isporučeni Ukrajini, biti izvedeni samo na vojne ciljeve u Rusiji. 

On nije pomenuo energetsku infrastrukturu među ciljevima, ali je rekao:

- Rusi prodaju energetske resurse, dobijaju novac i ulažu ga u vojsku. Za nas su to vojni ciljevi. Ako govorimo o udarima dugog dometa, govorimo isključivo o vojnim ciljevima.

Zelenski je odbio da odgovori na pitanje da li SAD dele obaveštajne podatke sa Kijevom za napade duboko u Rusiji.

- Ne mogu da podelim sve obaveštajne informacije. Zadovoljni smo načinom na koji naše dve obaveštajne agencije rade. Trenutno imaju veoma jak odnos - rekao je.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading