SNAŽNA EKSPLOZIJA U VOJNOJ BAZI UOČI DOLASKA TRAMPA: Drama pred bitan samit u Egiptu (VIDEO)
Svi su zabrinuti zbog detonacije koja se desila neposredno pred sletanje.
Foto: Tanjug/AP Photo/Julia Demaree Nikhinson, Shutterstock/Drop of Light
Snažna eksplozija potresla je Kairo svega nekoliko sati pre dolaska američkog predsednika Donalda Trampa u Šarm el Šeik, javljaju brojni mediji sa Bliskog istoka.
Prema izveštajima očevidaca eksplozija se dogodila u vojnoj bazi u Kairu. Detonacija je bila toliko silovita da su prozori popucali ne samo u okolnim zgradama, već i kilometrima dalje od mesta eksplozije.
Crni dim iznad Kaira i haos na ulicama
Na snimcima koji su se pojavili na društvenim mrežama vidi se ogroman oblak crnog dima kako se uzdiže iznad egipatske prestonice, dok se čuju sirene i vidi spasilačka vozila koja jure ka epicentru događaja.
Ubrzo nakon eksplozije, ulice glavnog grada su bile preplavljene vatrogascima i policijom, a lokalni mediji su preneli da su stanovnici u panici napuštali okolne zgrade.
Izraelski portal prenosi da je incident zabeležen u trenutku kada se u Šarm el Šeiku, na južnom Sinaju, okupljaju svetski i regionalni lideri, uključujući i predsednika Trampa, na mirovnom samitu posvećenom budućnosti Pojasa Gaze.
Taj vremenski trenutak dodatno je pojačao sumnje da bi eksplozija mogla imati širu pozadinu, iako za sada nema potvrda o eventualnim žrtvama ili uzrocima detonacije.
Zvanični Kairo tvrdi: “Kontrolisana eksplozija”
Egipatski državni mediji ubrzo su objavili saopštenje u kojem se navodi da je dim koji se vidi iznad Kaira potekao sa gradilišta i da je u pitanju bila kontrolisana eksplozija.
Ipak, mnogi stanovnici izražavaju sumnju u zvaničnu verziju, jer su fotografije i video-snimci koje su podelili na društvenim mrežama pokazali plamen i udarni talas koji se, kako tvrde, „mogao osetiti na kilometrima udaljenosti“.
Dok vlasti pozivaju građane na smirenost, situacija u prestonici ostaje napeta. Bezbednosne snage blokirale su nekoliko ulica u centralnim delovima grada.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)