RUBIO OPET PRIPRETIO MOSKVI I KIJEVU: "Napustićemo našu ulogu posrednika"
U saopštenju, Rubio je rekao da je sada vreme da obe strane, Ukrajina i Rusija, iznesu konkretne predloge za okončanje sukoba.

Foto: Tanjug/Pool photo via AP/Nathan Howard
Američki državni sekretar, Marko Rubio, rekao je da će Vašington napustiti svoju ulogu posrednika između Rusije i Ukrajine, ako ne bude napretka u postizanju mira.
Rubiovu izjavu je na konferenciji za štampu, 29. aprila, iznela portparolka Stejt departmenta, Tami Brus.
U saopštenju, Rubio je rekao da je sada vreme da obe strane, Ukrajina i Rusija, iznesu konkretne predloge za okončanje sukoba.
- Odluka o tome kako dalje sada pripada predsedniku Trampu. Ako se ne postigne napredak, napustićemo našu ulogu posrednika u ovom procesu - navodi se u saopštenju.
Portparolka Stejt departmenta je odbila da precizira koji bi to vremenski okvir mogao biti, ali je dodala da je ovo "veoma jasna izjava" Rubija.
Brus je kasnije dodala da se konkretni predlozi u saopštenju odnose na postizanje potpunog, trajnog prekida vatre.
- Ne tri dana, da bismo mogli da slavimo nešto drugo. Potpuno, trajno primirje i kraj sukoba - rekla je, jasno misleći na Putinovo "trodnevno primirje".
Pre nekoliko dana, američki državni sekretar, Marko Rubio, rekao je da će predstojeća nedelja biti kritična za SAD da odluče da li će nastaviti da pokušavaju da zaustave rat između Rusije i Ukrajine.
Prema pisanju Financial Times, evropski i ukrajinski zvaničnici strahuju da bi Donald Tramp mogao da objavi povlačenje iz mirovnih pregovora sa Kijevom i Moskvom, koristeći čak i manji napredak kao izgovor.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)