"VOLEO BIH DA BUDEM PAPA" Tramp progovorio o izboru novog poglavara Rimokatoličke crkve (VIDEO)
Iako je celog života bio povezivan sa protestantizmom, Tramp je, 2020. godine, rekao da sebe ne smatra članom nijedne crkve, a pre toga je smatran prezbiterijancem.

Foto: Fotomontaža/Tanjug/Alex Brandon/Domenico Stinellis
Američki predsednik, Donald Tramp, našalio se da bi sam sebe izabrao za novog papu.
Zamoljen da prokomentariše predstojeću konklavu za izbor novog poglavara Rimokatoličke crkve, Tramp je rekao:
- Papa? Voleo bih da budem papa. To bi bio moj prvi izbor.
Kasnije je jasno stavio do znanja da se šali i da ne daje prednost nikom od kandidata za mesto pape, iako je pomenuo nadbiskupa Njujorka, Timotija Dolana.
- Moram reći da imamo kardinala iz Njujorka koji je veoma dobar. Videćemo šta će se desiti - dodao je američki predsednik.
Iako je celog života bio povezivan sa protestantizmom, Tramp je, 2020. godine, rekao da sebe ne smatra članom nijedne crkve, a pre toga je smatran prezbiterijancem.
Podsetimo, Vatikan je, dan ranije, zvanično objavio da će konklava za izbor novog pape početi 7. maja.
Datum je određen tokom zatvorenog sastanka kardinala u Vatikanu, prvog od sahrane pape Franje u subotu.
Smrt pape Franje označila je početak, možda, najvažnije faze u novijoj istoriji Rimokatoličke crkve, borbe za njen identitet i budućnost.
Sledeća konklava, koja će okupiti kardinale iz celog sveta, neće se odnositi samo na izbor novog poglavara. Biće to sukob dve vizije: da se nastave reforme koje je pokrenuo argentinski papa ili da se Rimokatolička crkva vrati na konzervativniji put.
Buduća konklava će se održati pod pritiskom istorije, podela, reformi i otpora. Ko god bude izabran, na svojim plećima će poneti teret Franjinog nasleđa i očekivanja više od milijardu katolika, a da li će ih ispuniti ili okrenuti, videće se vrlo brzo.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)