MAJKA NESTALOG DEČAKA OTKRILA JEZIVU ISTINU: Neverovatno mesto gde ga je našla izazvalo MEĐUNARODNI SKANDAL
Ovo nije usamljen slučaj lažnog usvajanja dece
U julu 1975. godine, Čoi Jang-ja je doživela najgoru noćnu moru svake majke - njen sin je nestao. Iako su godine prolazile, ona i njen suprug nisu gubili nadu da će pronaći svog sina. Svaki mesec, godinama unazad, odlazili su u agenciju za usvajanje sa nadom da će dobiti informacije o sudbini svog deteta. Međutim, sve što su dobijali bili su negativni odgovori i osećaj bespomoćnosti.
Nakon gotovo 50 godina intenzivne potrage, Čoi se suočila sa teškom borbi sa rakom stomaka. Uprkos svojoj bolesti, odlučila je da ne odustane od traganja za sinom. Odlučila je da preda svoj DNK policiji kako bi pokušala da pronađe sina. Kada je prošle godine saznala da su ga pronašli, bila je preplavljena emocijama. Njena upornost i vera u povratak sina su nagrađeni, a trenutak ponovnog susreta je bio nešto što je dugo čekala.
Borba za istinu i pravdu
Čoi je odlučna da istraži sve okolnosti koje su dovele do usvajanja njenog sina u Norveškoj. Sa advokatima radi na tužbi protiv vlade Južne Koreje i agencije Holt zbog nezakonitog slanja njenog sina u inostranstvo. Njena borba za istinu i pravdu ne samo da je inspirativna, već baca svetlo na problem lažnog usvajanja dece iz Južne Koreje.
Norveške vlasti su takođe svesne ozbiljnih sumnji u vezi sa usvojenjem dece iz Južne Koreje i pokrenule su istragu kako bi utvrdile da li su se dešavale nezakonite ili neetičke prakse. Ova situacija je izazvala potrese ne samo u Južnoj Koreji, već i u zapadnim zemljama gde su deca usvajana.
Međunarodne posledice
Ovo nije usamljen slučaj lažnog usvajanja dece iz Južne Koreje. Veruje se da je "mašina za usvajanje" poslala stotine hiljada korejske dece u porodice širom sveta. Mnogi odrasli usvojenici su otkrili da je njihova dokumentacija bila lažna, a njihova potraga za istinom je dovela do istraga u zapadnim zemljama.
Seizmičke posledice ovih otkrića su dovele u pitanje celu međunarodnu industriju usvajanja. Neke zemlje poput Holandije više ne dozvoljavaju usvajanje dece iz inostranstva, dok druge poput Švedske su zaustavile usvajanje iz Južne Koreje. Francuska je priznala svoju krivicu, a Švajcarska se izvinila što nije sprečila nezakonita usvajanja.
Ova priča o Čoi Jang-ji je samo jedna od mnogih koje su izašle na videlo u poslednje vreme, a njena odlučnost i hrabrost da se izbori za istinu su inspiracija za mnoge druge koji su prošli kroz slične situacije.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)