EKSPLOZIJA U FABRICI ORUŽJA: Ima povređenih, jedna osoba nestala!

Svet

04.07.2024

02:00

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

GD je kompanija koja proizvodi vojnu vazduhoplovnu opremu i oružje za odvraćanje

EKSPLOZIJA U FABRICI ORUŽJA: Ima povređenih, jedna osoba nestala!

Foto: Shutterstock

Najmanje dve osobe su povređene, a jedna se vodi kao nestala nakon eksplozije u fabrici oružja za odvraćanje u Arkanzasu, preneo je AP.

Eksplozija se dogodila u fabrici General Dinamiks (GD) u Kamdenu, na oko 140 kilometara udaljenosti od Litl Roka.

''U ovom trenutku radimo sa hitnim službama i možemo da potvrdimo da je incident rezultirao sa najmanje dve povređene i jednom nestalom osobom'', rekao je portparol GD Berkli Vejli, dodajući da kompanija sarađuje s vlastima dok sprovode istragu.

Nije precizirano o kakvim je povredama reč, iako je jedna osoba hospitalizovana u obližnjoj bolnici, a druga prebačena helikopterom u drugu saveznu državu, navodi AP.

GD je kompanija koja proizvodi vojnu vazduhoplovnu opremu i oružje za odvraćanje.

Fabrika u Kamdenu ima više od 880.000 kvadratnih metara proizvodnog i skladišnog prostora i radi na vojnim programima kao što su projektili Helfajer i Džavelin i razna minobacačka municija.

Podsetimo, prošlog meseca u Ševčenkovskom okrugu u Kijevu, došlo je do eksplozije i požara na energetskom objektu, što je izazvalo uznemirenje među stanovnicima i lokalnim vlastima.

Gradonačelnik Vitalij Kličko izvestio je javnost putem mreže Telegram o ovom događaju, naglašavajući ozbiljnost situacije.

Kličko je istakao da su sve nadležne službe odmah reagovale i uputile se ka mestu događaja kako bi pružile pomoć i sanirale situaciju.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO:
 

Komentari (0)

Loading