(VIDEO) Haos u prihvatnom centru: Migranti staklenim bocama, kamenicama, metalnim šipkama nasrnuli na policiju
Najmanje 20 osoba je uhapšeno, a nekoliko njih jepovređeno danas u sukobima koji su izbili u prihvatnom centru za smeštaj migranata u Velikoj Kladuši.
Foto: Printskrin/CRNA Hronika BIHU sukobima su napadnuti i policajci, saopštile su vlasti Unsko-sanske županije u Bosni i Hercegovini i policija.
Kako su preneli lokalni mediji, u tuči je učestvovalo najmanje stotinu migranata. Obezbeđenje zaduženo za zaštitu tog objekta nisu mogli da savladaju nasilnike pa su pozvali policiju, čiji pripadnici su takođe napadnuti.
Na policajce su bacali kamenje i boce, a udarali su ih metalnim šipkama. Nakon toga policajcima je poslato pojačanje iz Velike Kladuše i Bihaća pa je nakon intervencije nasilje zaustavljeno u ranim jutarnjim satima.
- Veći broj migranata je povređen a u napadu su povređena i tri policijska službenika. Oštećeno je jedno policijsko vozilo - izjavio je portparol policije Ale Šiljdedić, javila je Hina.
Nakon sukoba, pozvani su i pripadnici Službe za poslove sa strancima BiH. Oni su doneli odluku da šest od dvadeset uhapšenih nasilnika bude izolovano i deportovano iz BiH.
Šiljdedić je upozorio da je stanje među migrantima i dalje napeto te da se ne može isključiti mogućnost izbijanja novih sukoba.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)