Pirova pobeda Tima nad Nišikorijem

15.11.2018

16:04

Dominik Tim pobedio je Keija Nišikorija 6:1, 6:4 u poslednjem kolu grupe Lejtion Hjuit na Završnom mastersu u Londonu.

Dominik Tim

Timu je ovo bila prva pobeda u Londonu, pošto je vezao dva poraza, dok je Japanac doživeo drugi poraz, i jedan i drugi imaju minimalne šanse da se plasiraju u polufinale.

Kevin Anderson je obezbedio učešće u polufinalu, ali ne i prvo mesto. Ukoliko Rodžer Federer pobedi u njihovom duelu bilo kojim rezultatom njih dvojica idu u polufinale, dok Švajcarcu odgovara i poraz od 2-1.

Jedini način da Federer ne prođe dalje je da Južnoafrikanac dođe do pobede u dva seta i da pritom to bude sa sedam gemova razlike (u kojem slučaju bi se izjednačili po set količniku Federer i Tim), ili ubedljivije.