KAKVA BORBA: Aleksandra Krunić srušila šestu igračicu sveta

29.09.2018

11:56

Kakav preokret... Ovo se ne dešava svakoga dana u tenisu. Aleksandra Krunić, odlično je startovala na turniru u Pekingu.

Krunićeva je u duelu sa šestom teniserkom sveta, Elinom Svitolinom, najpre izgubil prvi set bez osvojenog gema, a zatim napravila veliki preokret – 0:6, 6:4, 7:6(4) nakon dva sata i pet minuta igre.

Krunićeva je u prvom gemu u meču imala tri brejk lopte, nije ih iskoristila nakon čega je potpuno stala i za samo 25 minuta izgubila prvi set. I u drugom setu je delovalo da će doživeti ubedljiv poraz, Ukrajinka je povela sa 4:1, ali je najbolje rangirana srpkinja vezala pet uzatopnih gemova i izjednačila na 1:1.

U trećem gemu su se ređali brejkovi, a Krunićeva je bila bolja kada je to bilo potrebno.

Naredna rivalka Krunićevoj biće pobednica meča između Belgijanke Alison Van Ujtvank i kvalifikantkinje.

Turnir u Pekingu igra se za nagradni fond od 1.525.245 dolara.