ATP Dubai: Krajinović preko Rusa do polufinala!

01.03.2018

19:27

Srpski teniser Filip Krajinović domogao se polufinala turnira u Dubaiju, pošto je slavio protiv Rusa Evgenija Donskoja sa ubedljivih 6:1, 6:2.

Krajinović ide ka finalu u Dubaiju

Srpski teniser ponovo na teren izlazi već u subotu, a protivnik u borbi za finale biće mu Francuz Luka Puj.

Filip je u prvom setu prepustio Rusi samo jedan gem. Poveo je 4:0, Donskoj je potom uspeo da spasi pet brejk lopti i smanji rezultat na 4:1. Ali, srpski as nije posustajao, vrlo brzo je na servis rivala iskoristio brejk i set loptu za 6:1 u prvom setu.

U drugom setu se Rus držao do šestog gema. Prethodno je u četvrtom gemu Donskoj spasao tri brejk lopte, ali se Krajinoviću ukazala nova šansa, koju je ovog puta iskoristio. Poveo je 4:2 i bez drame proveo meč kraju, koji je dobio posle  78 minuta igre 6:1, 6:2.