KATASTROFA TADIĆA I DRUŠTVA: PSV do vrha napunio mrežu Ajaksa i osvojio trofej!

30.07.2022

20:12

Ovo niko nije očekivao.

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić

Fudbaleri Ajaksa doživeli su poraz u meču Superkupa Holandije od PSV-a rezultatom 5:3!

Na Johan Krojf areni gledali smo fantastičan napadački fudbal, a tim iz Ajndhovena pokazao je veliki napredak sa novim trenerom Rudom van Nistelrojom.

Ajaks je dobro otvorio meč i poveo golom bivšeg fudbalera PSV-a Stivena Bergvajna.

Ipak, do poluvremena, igrač utakmice, Gus Til postiže dva gola i u potpunosti preokreće rezultat.

"Kopljanici" su na startu drugog dela igre izjednačili golom Entonija. PSV se nije poljuljao tim primljenim pogotkom, pa je od 65. do 69. minuta golovima Gakpa i Tila, koji je stigao do het-trika, poveo sa velikih 4:2.

Ajaks se nije predavao, pa je golom Kudusa uspeo da smanji rezultat na 4:3. Da stvar bude teža po domaćina, pobrinuo se Basi, koji je dobio direktan crveni karton, pa su Tadić i društvo ostali sa igračem manje.

PSV je brojčanu nadmoć iskoristio da stigne do 5:3, a poslednji gol na meču postigao je supertalentovani Ćavi Simons duboko u nadoknadi vremena.

Na kraju trofej Superkupa potpuno zasluženo ide u Ajndhoven.

Dušan Tadić je odigrao čitav meč za Ajaks, ali se nije previše proslavio, te je uspeo samo da zaradi žuti karton zbog nesportskog ponašanja u nadoknadi drugog poluvremena.