NEVEROVATAN MEČ U TORINU: Medvedev razbijao Sinera, pa zamalo izgubio posle dva taj-brejka!

18.11.2021

23:08

Ruski teniser Danil Medvedev se sa maksimalnim učinkom plasirao u polufinale Završnog mastersa u Torinu, pošto je pobedio Janika Sinera rezultatom 6:0, 6:7, 7:6, posle dva časa i 32 minuta igre.

Siner, koji je ušao kao zamena umesto Matea Beretinija je imao meč loptu u taj-brejk trećeg seta, ali je Medvedev uz dosta muke ipak slavio na kraju.

Mladi Italijan je doživeo katastrofu u prvom setu kada nije osvojio nijedan gem, ali potom je usledila sjajna reakcija.

U drugom setu je nakon razmene brejkova, o pobedniku odlučivao taj-brejk. U njemu je Italijan stigao do set lopte, odigrao agresivno i stigao do izjednačenja.

Sjajan meč mladog Sinera u Torinu

Uspeo je Siner da u 5. gemu odlučujućeg seta napravi brejk, ali Medvedev je rizikovao i to mu se isplatilo, pa je set otišao u taj-brejk.

Posle mnogo drame, Medvedev je slavio kada je iskoristio drugu meč loptu, a Siner ih isto toliko nije iskoristio.

Rus će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Rubljov - Rud u petak od 14.00.