OČAJNA FORMA: Srbin NE MOŽE nikoga da pobedi!

26.10.2021

16:46

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je sa ATP turnira u Beču.

Dušan Lajović, Laslo Đere i Filip Krajinović

Lajović je u meču uvodnog gola glatko poražen od Frensisa Tijafoa sa 2:0 (6:4, 6:4).

Meč je trajao 84 minuta, a ovo je bio njihov četvrti međusobni meč i treća pobeda Amerikanca.

Ovo je Srbinu bio peti poraz u šest poslednjih mečeva, što je samo potvrda da se nalazi u očajnoj formi.

Prvi set doneo nam je po jedan brejk na obe strane u prva dva gema. Usledio je mirniji period, sve do ključnog devetog gema, kada Tijafo pravi novi brejk i stiže do osvajanja prvog seta.

Drugi set je takođe bio izjednačen, nije bilo brejka sve do devetog gema, a tada Amerikanac ponovo oduzima servis Lajoviću i tako stiže do pobede u dva seta.

Tijafo će u osmini finala igrati protiv prvog nosioca Stefanosa Cicipasa.