DRAMA SA TUŽNIM KRAJEM: Đere posle velike drame eliminisan u Moskvi!

19.10.2021

16:42

Srpski teniser Laslo Đere poražen u prvom kolu turnira u Moskvi. Bolji od Srbina bio je Francuz Žil Simon sa 2:1 (6:7,7:5,6:3).

Đere nije uspeo

U prvom setu je viđena izjednačena borba dva tenisera. Nije viđen nijedan oduzet servis i set je otišao u taj brejk u kome se bolje snašao srpski teniser i slavio 7:3 u odlučujućem gemu.

Đere je oduzeo servis protivniku u trećem gemu drugog seta i činilo se da će uspeti da privede meč kraju.

Čuvao je svoj servis sve do rezultata 5:4, kada je Simon uspeo da mu uzme brejk, a u sledećem servis gemu Lasla i još jednom i tako je rešio set u svoju korist rezultatom 7:5.

U poslednjem setu Simon je prilično lako preuzeo kontrolu. Iako je Đere napravio prvi brejk, Francuz je uzvrtao sa dva i odneo pobedu na ovom meču.

U durgom kolu protivnik Francuzu će biti bolji iz duela Mekdonald - Nišioka.