NOVAK MOŽE DA ODAHNE: Sa trona ga niko ne može oboriti! Seča favorita u Indian Velsu!

Nakon eliminacije prvog nosioca Danila Medvedeva sa ATP mastersa u Indijan Velsu, ispao je i drugi nosilac Stefanos Cicipas, a nedugo potom i treći, Nemac Aleksander Zverev.

Novak Đoković i Aleksandar Zverev

Podsetimo se, Cicipasa je pobedio Gruzijac Nikolos Basilašvili - 6:4, 2:6, 6:4.

Odmah pošto je eliminisan drugi nosilac, ispao je i treći.

Gotovo slična situacija, 39. reket sveta Tejlor Fric je bio u tri seta bolji od Zvereva i porazio ga sa 4:6, 6:3, 7:6.

Zverev je bolje otvorio meč, a onda pao u drugom setu i dao Amerikancu borbu da se bori za polufinale. A on ju je i iskoristio, mada je Zverev sa 3:0 otvorio odlučujući set.

Nemac je imao i meč i brejk loptu u osmom gemu trećeg seta, ali se Fric odbranio. Posle toga je Zverev imao još jednu šansu za pobedu, ali je i nju propustio.

Fric se vratio, napravio brejk, prišao na 4:5, pa izjednačio. Meč je otišao u taj-brejk, a tu je Amerikanac odlično servirao i došao do pobede.

Indijan Vels je tako dobio krajnje neočekivanu završnicu.

Kameron Nori je najbolje rangirani teniser od učesnika polufinala, a tek je 26. na ATP listi. On će se za finale će se boriti sa Grigorom Dimitrovim, koji je 28.

U drugom polufinalu igraju Fric, koji je 39. na ATP listi i Basilašvili, koji je 36.

Ko god da osvoji masters u Kaliforniji biće iznenađenje, a ono što je bitno po Novaka Đokovića, neće se raditi o nekom od njegovih konkurenata na ATP listi.