PREKINUO CRNI NIZ: Đere posle drame do osmine finala!

20.09.2021

18:11

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala ATP turnira u Nursultanu.

Laslo Đere

Đere je na startu takmičenja savladao Danijela Elahija Galan Riverosa posle velike borbe sa 2:1 (6:4, 3:6, 6:4).

Ovo je bio njihov prvi međusobni duel, a Srbin je ovim trijumfom prekinuo niz od četiri uzastopna poraza.

Đere je loše krenuo meč, odmah je izgubio servis, pa je gubio sa 2:0. Ipak, u tim trenucima srpski teniser se probudio, napravio je dva brejka i stigao do potpunog preokreta i osvajanja seta.

U drugom setu Riveros je dominirao. Lako je stigao do 4:0, a posle je bez većih problema priveo set kraju i izjednačio na 1:1.

Odlučujući set doneo je čak pet brejkova, a srećom Đere je napravio jedan više i izborio plasman u osminu finala.

Laslo će tamo igrati protiv boljeg iz duela Polmans Museti.

Đere je tako upotpunio sjajan dan srpskih tenisera u Nursultanu, pošto je pre njega trijumf upisao i Miomir Kecmanović i to nad Fernandom Verdaskom.