JOŠ TRI KORAKA DO ISTORIJE: Đoković ZABRINUO NAVIJAČE, pa razbio Bruksbija za četvrtfinale US Opena!

07.09.2021

04:37

Najbolji teniser sveta Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale US Opena, pošto je posle borbe u četiri seta savladao Amerikanca Džensona Bruksbija sa 1:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Novak Đoković u četvrtfinalu US Opena

Đoković je jako loše ušao u meč, ali viđen je sličan scenario kao protiv Keija Nišikorija u prethodnom kolu.

Mladi Amerikanac je pokazao da je pred njim svetla budućnost i u prvom setu da može da se nosi sa najboljim na svetu.

Novak nije iskoristio brejk loptu u početnom gemu i to ga je skupo koštalo.

Bruksbi je iz poena u poen, gem u gem dizao publiku na noge, a Đoković mu je sve olakašao netipičnim neiznuđenim greškama.

Posle 3:0 za protivnika, Novak je uzeo gem, ali je Dženson uspeo da novom serijom od tri uzastopna gema povede u meču, i to za samo 29 minuta.

Novak Đoković i Dženson Bruksbi na kraju meča

Međutim, kao što je bilo očekivano, u nastavku je usledio preokret.

Đoković je uzvratio u drugom setu, poveo je sa 3:0, ali nije sve išlo glatko. Bruksbi je vratio brejk za 3:2, ali je Novak odmah uzvratio ribrejkom i do kraja uspeo da održi tu prednost.

U nastavku je sve išlo mnogo lakše i Đoković je za tili čas je stigao do duplog brejka i 4:0, povratka nije bilo, pa je slavio ubedljivije nego u prethodnom setu 6:2.

Odmah na startu četvrtog seta je stigao do brejka, poveo sa 2:0 i odlučujući set završio identičnim rezultatom kao prethodni.

Tako je Đoković stigao na tri koraka od 21. Gren slem titule, a u četvrtfinalu US Opena će se sastati sa Italijanom Mateom Beretinijem.