POČIŠĆEN SA TERENA: Šampion Monte Karla ispao u ČETVRTFINALU!

15:52

Masters u Monte Karlu dobiće novog šampiona.

Fabio Fonjini i Rafael Nadal

Branilac titule Fabio Fonjini ispao je u četvrtfinalu od Kaspera Ruda.

Norvežanin je iznenađujuće lako slavio sa 2:0 (6:4, 6:3). Meč je trajao 98 minuta.

Fonjini je imao šanse da osvoji prvi set, pošto je pri rezultatu 3:2 propustio četiri brejk lopte. Pri rezultatu 5:4 je odigrao veoma loše, Rud je stigao do brejka i osvajanja prvog seta.

Rud je sjajno otvorio drugi set, poveo je sa 3:0 i imao tri brejk lopte. Ipak, Italijan se nije predavao i ekspresno je stigao do 3:3.

Sve je bilo završeno u osmom gemu, Rud je vodio sa 4:3, a Fonjini je servirao. Italijan je imao prednost od 40:0, ali je Norvežanin nekako uspeo da napravi ključni brejk i kasnije potvrdi prolazak u polufinale.

U borbi za finale Rud će igrati protiv boljeg iz duela Rafael Nadal – Andrej Rubljov.