NOLE, ŠTA TO BI NA KRAJU? Đoković od SJAJA do OČAJA, Tim ipak u FINALU Londona!

21.11.2020

13:31 >> 17:11

Ipak poraz u prestonici Engleske.

Prvi reket sveta Novak Đoković

Austrijski teniser Dominik Tim savladao je najboljeg tenisera planete Novaka Đokovića sa 2:1 i plasirao se u finale Završnog mastersa u Londonu!

Njemu je pripao prvi set, ali se Novak vratio u taj-brejku drugog i izjednačio na 1:1.

Treći set je bio potpuno izjednačen, a Srbin je u 13. gemu imao velikih 4:0. Rival je tada vezao šest poena, iskoristio je drugu meč loptu i prošao u finale gde će igrati sa boljim iz duela Medvedev - Nadal u nedelju od 19 sati.

Tom susreta iz "O2" arene mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

III SET

7:6 - Nole je ekspresno došao do 4:0, ali je Tim uzvratio istom merom, a čak je i poveo sa 6:4 čime je došao do meč lopti. Na kraju je sa 7:5 prošao u finale.

6:6 - Gledaćemo i drugi taj-brejk na današnjem polufinalu.

5:6 - Austrijski igrač je obezbedio taj-brejk, Nole će morati da se potrudi da učini isto.

5:5 - Uspeo je Đoković da se izbori sa pritiskom. Još jednom je zadržao koncentraciju u ključnim momentima, a sada je loptica "prebačena" na Timovu stranu terena.

4:5 - Austrijanac ponovo vodi, Novak će imati servise za opstanak u borbi za finale.

4:4 - Tim je najpre poveo sa 4:3, a potom je zapretio i Đokoviću na 30:30, ali je Noks zadržao koncentraciju pa je nakon igre na razliku još jednom izjednačio rezultat.

3:3 - Dugo vremena nismo videli brejk. Igrači su sigurni prilikom svojih početnih udaraca, a nema dileme da će pobednika odlučiti "duži nervi" u "O2" areni.

2:2 - Obojica igrača čuvaju svoj servis, izjednačena igra u trećem setu.

1:1 - Đoković je ponovo dobro odservirao, egal u 3. setu!

0:1 - Tim je poveo u odlučujućem setu.

II SET

7:6 - Sjajna završnica seta srpskog asa koji je uspeo da "preživi" četiri meč lopte rivala i da izjednači na 1:1, posle 12:10 u taj-brejku!

8:8 - Drama u taj-brejku, Tim je ispustio dve meč lopte, Novak jednu priliku da poravna u setovima.

5:6 - Preokret Tima koji je dobio prvu meč loptu, ali je srećom nije iskoristio.

4:2 - Austrijanac je bolje započeo taj-brejk, ali pošto je poveo sa 2:0, Đoković je spojio četiri poena!

6:6 - Novak je stigao do dve set lopte (15:40), ali ih je Tim spasao perfektnim servisima, pa će taj-brejk odlučiti pobednika drugog intervala igre.

6:5 - Tim je imao "polušansu" za brejk, pošto je izveo neprecizan udarac pri skoru 15:15, što ga je jako razljutilo. Nole je vezao još dva poena i osigurao taj-brejk.

5:5 - Uzbudljiv finiš drugog perioda igre, obojica tenisera lako "brane" svoj servis, a rezultat je po peti put u ovom setu izjednačen.

5:4 - Nole je ponovo stavio protivnika pod pritisak, s obzirom da će Tim kao u prvom setu servirati za opstanak.

4:4 - Poveo je Nole sa 15:30, Tim je asom osvojio naredni poen, ali je onda najbolji igrač na planeti stigao do 40:30. Ipak, Đoković je promašio ritern, usledio je đus, pa novi dobri servisi Austrijanca...

4:3 - Novi dobar gem za Srbina, Tim je u poslednjem poenu "kiksnuo" iz forhenda, a Nole će u finišu seta pokušati da oduzme servis rivalu za izjednačenje u setovima.

3:3 - Austrijski as i dalje igra sjajno na svoj servis, Đoković ne uspeva da zapreti, niti da mu napravi veće probleme. Novo izjednačenje u "O2" areni.

3:2 - Novak je poveo sa 30:0, a potom je nanizao tri greške. Ipak, bio je koncentrisan na brejk loptu, pa je nakon izjednačenja stigao do novog vođstva.

2:2 - Još uvek bez brejk lopti, Tim stiže do novog poravnanja rezultata.

2:1 - Tim nemoćan na Noletovom servisu, Srbin dobro "gura" u drugom periodu igre.

1:1 - Tim nastavlja sa dobrim servisima, još jednom je skor izjednačen.

1:0 - Đoković je perfektno startovao u 2. setu, osvojio je prvi gem sa nulom i vodi (1:0).

I SET

5:7 - Tim je rutinski odservirao i posle nešto više od 50 minuta igre vodi sa 1:0!

5:6 - Austrijanac pravi brejk, pa će u narednom gemu na svoj servis "juriti" prednost.

5:5 - Đoković je stigao do 40:40, zapretio rivalu, ali je Tim dobrim servisima ponovo poravnao.

5:4 - Nole je osvojio svoj servis gem, pa će Austrijanac u narednom servirati za opstanak u meču.

4:4 - Tim je bez izgubljenog poena stigao do izjednačenja.

4:3 - Izvukao se Novak. Poveo je Tim sa 0:30. Ipak, Đoković je podigao nivo igre i vezao četiri poena za osvajanje četvrtog gema.

3:3 - Najneizvesniji gem do sada. Mogao je Đoković do brejka, ali spasao se Tim. Bio je đus, a onda je Austrijanac vezao dva poena i izjednačio.

3:2 - Novak nastavlja sa sjajnom igrom prilikom svog servisa. Tim ni ovog puta nije imao nikakvu priliku.

2:2 - Najlakši gem za Tima. Osvojio ga je sa nulom.

2:1 - Savršen gem za Novaka. Za razliku od uvodnog u ovom Tim nije imao ni najmanju šansu. Raduje što je Đoković sjajnim servisom završio ovaj gem i ponovo prešao u vođstvo.

1:1 - Tim uzvraća istom merom. Dominik je sjajno servirao, ali je Nole i pored toga stigao do dva poena, ipak više od toga nije mogao.

1:0 - Uvodni gem osvaja Đoković. Mučio se malo Novak, Tim je osvojio dva poena i imao je 30:30. Ipak, usledile su greške, pa je najbolji na svetu poveo.