ZA MANJE OD DVA SATA: Novakov dželat ispao u trećem kolu Rolan Garosa

02.10.2020

20:17

Tri seta su bila dovoljna njegovom rivalu.

Novak Đoković

Sedmi teniser sveta Aleksander Zverev savladao je Marka Čekinata u trećem kolu Rolan Garosa rezultatom 3:0 (6:1, 7:5, 6:3), posle jednog sata i 49 minuta igre.

Nemački teniser je fenomenalno otvorio meč i za samo 24 minuta je došao do vođstva od 1:0 u setovima.

U drugom setu je Italijan pružio znatno jači otpor, ali se na kraju Zverev izvukao. U tom delu igre je Čekinato prvi došao do brejka, a čak je pri rezultatu 5:4 servirao za set, ali uzalud. Nemac je tada vratio brejk, a potom napravio još jedan kojim je duplirao prednost u setovima.

Na početku trećeg seta je Zverev uz pomoć brejka došao do prednosti od 3:0, posle koje je rutinski priveo meč kraju.

U osmini finala, šesti nosilac će se sastati sa Janikom Sinerom, još jednim Italijanom.

Podsetimo, pre dve godine na Rolan Garosu je Čekinato stigao do polufinala, a pre toga je u četvrtfinalu savladao Novaka Đokovića.